Skip to main content

Консультації і роз’яснення експертів з окремих питань охорони праці

На сайті «Укрнафтогазпрофспілка» у розділі «Охорона праці» створений підпункт «Консультації», який містить консультації і роз’яснення експертів з окремих питань охорони праці. Кожен із Вас також може поставити запитання провідним експертам.

ВІДПУСТКА ЗА ОСОБЛИВИЙ ХАРАКТЕР ПРАЦІ

Колективним договором встановлено два види відпусток за особливий характер праці — за ненормований робочий день та за роботу з комп’ютером. Деякі працівники мають право і на той, і на той вид відпустки. Яку з відпусток їм надавати?

КОЛИ ПРАЦІВНИКА МОЖУТЬ НЕ ПУСТИТИ У ВІДПУСТКУ?

Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності, а також особи, які працюють за договором у фізичної особи-підприємця.

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОМІСІЮ (УПОВНОВАЖЕНОГО) ІЗ СТРАХУВАННЯ У ЗВЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

З 27.07.2018 року набула чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19 липня 2018 року №13, якою затверджено Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

КОРИГУВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ ПРАЦІВНИКІВ У СПЕКУ

За комфортні умови праці відповідає роботодавець (ст. 21 КЗпП; ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694 XII; ст.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРАЦІВНИКУ І РОБОТОДАВЦЮ ПРО ВИРОБУВАЛЬНИЙ СТРОК ТА КОМУ ЙОГО ЗАБОРОНЕНО ВСТАНОВЛЮВАТИ?

Держпраці у Львівській області зазначає, що трудове законодавство дає можливість установити випробувальний строк працівнику під час укладення трудового договору. Таку умову обумовлюють у наказі (розпорядженні) керівника про прийняття на роботу, з яким ознайомлюють працівника під розпис.

НОВА ФОРМА ЗАЯВИ-РОЗРАХУНКУ НА ВИПЛАТУ ЛІКАРНЯНИХ

Із 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ОПЕРАЦІЙ З БЕЗОПЛАТНОЇ ВИДАЧІ МОЛОКА

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув звернення щодо оподаткування податком на додану вартість (далі — ПДВ) операцій з

РОЗЯСНЕННЯ МІНСОЦПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЩОДО СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ, ЯКИЙ НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ ДО ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЇЇ МІНІМАЛЬНОГО РІВНЯ

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України листом від 18.06.2018 р. №1056/0/101-18 щодо середнього заробітку, що не враховується до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня повідомляє.

ПРАЦІВНИКА НЕ МОЖНА ЗВІЛЬНИТИ ЛИШЕ НА ОСНОВІ РІШЕННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ

Верховний суд вказав, що недостатність кваліфікації працівника необхідно доводити на основі сукупності об’єктивних даних

RSS-материал