Skip to main content

Завзяті в праці - талановиті в мистецтві

Починаючи з 2001 року  Фестивальний рух художньої самодіяльної творчості працівників ДК «Укртрансгаз»  поступово набирав  все більше і більше обертів. З кожним конкурсом у виробничих колективах  Компанії виявлялися    нові  талановиті виконавці – аматори   та майстри народно-прикладного мистецтва. Кращим з кращих  щороку, напередодні професійного свята, нарівні з запрошеними зірками сучасної естради, аплодували столичні  зали Національного Палацу мистецтв «Україна», Національної опери та  Жовтневого палацу. Але, побачити їх вистут, мали змогу лише обрані. Ось   чому 2 роки тому,  і виникла ідея організувати концертний тур, за участі  лауреатів чергового фестивалю, у філіях Компанії.                                                    Задуму судилося здійснитися лише цього року завдяки підтримці   директора Компанії Сергія Вінокурова, який підписав  розпорядження  щодо проведення довгоочікуваного для багатьох культурно-масового заходу, з метою підтримки творчих ініціатив працівників Компанії.  А натхненником небувалого за розмахом туру виступив начальник департаменту з загальних та соціальних питань Микола Табак. Два місяці тривали підготовчі та організаційні  роботи. І ось нарешті свято розпочалося.

День перший. Донецьк. Першою лауреатів Сьомого фестивалю-конкурсу художньої самодіяльної творчості працівників ДК «Укртрансгаз» 03 вересня  зустріла гостинна земля Донбасу. Сорок п’ять  учасників туру, а це працівникі філій УМГ «Донбастрансгаз», «Харківтрансгаз», «Черкаситрансгаз», «Прикарпаттрансгаз», «Київтрансгаз», «Львівтрансгаз», ВРТП «Укргазенергосервіс», Управління «Укргазтехзв»язок» та  апарату ДК «Укртрансгаз» дарували своє високе мистецтво  майже 300 колегам – газовикам з Луганського, Северодонецького, Макіївського, Первомайського, Краматорського ЛВУМГ, Новопсковського проммайданчику Луганського ЛВУМГ, Ялтинської дільниці Макіївського ЛВУМГ та апарату УМГ «Донбастрансгаз».  Упродовж двох годин тривало  це дивовижне свято на чудовій сцені Донецького музично-драматичного театру для звичайних робітників, ветеранів праці  УМГ «Донбастрансгаз», а  також  поважних гостей. Ведучий концерту  Любомир Белей,  який беззмінно проводить наші фестивалі в м. Яремче на  Прикарпатті,  і вже майже    став членом творчого колективу  працівників ДК «Укртрансгаз»,  для привітання учасників заходу з наступаючим професійним святом  та початком концертного туру надав слово керівницту Компанії: директору УМГ «Донбастрансгаз» -  Сергію Горбунову, начальнику департаменту з загальних та соціальних питань Миколі Табаку, Голові Ради голів профкомів філій ДК  «Укртрансгаз» – Богдану Бабію, Голові Центральної Ради профспілки працівників нафтогазової промисловості України - Володимиру Дмитришину та Голові Об’єднаного профкому  УМГ «Донбастрансгаз» - Євгенію Коритченкову.

А потім усі присутні  поринули у дивовижний світ чаруючого мистецтва. Першим,  як і  годиться виступив господар – легенда фестивального руху, учасник всіх 7 фестивалів та  неодноразовий  їх переможець, володар колоритного баритону -  пенсіонер Нопопсковського проммайданчику Луганського ЛВУМГ -  Валерій Бородін. Пісня «Мова» на слова і музику   Володимира Качинського, доречі, земляка виконавця, яка була йому люб’язно подарована самим автором,   спричинила справжній фурор серед вдячної глядацької аудиторії. Бо лише рідна українська мова  і є тим єдиним джерелом, яке наповнює нашу душу любов’ю до рідного краю, об’єднує Прикарпаття і Донбас, Полісся і Таврію, надає наснагу та  відчуття теплої домівки.  У виконанні господарів - чоловічого тріо Новопсковського проммайданчика Луганського ЛВУМГ у складі:  Ігоря Кравцова, Володимира Мозговенка та Василя Верховодова пролунала і наступна пісня «Козацька похідна», а наприкінці концерту і жартівлива «Наша Галя». Прикрасою ж програми  господарів, безумовно, став іскрометний виступ жіночого тріо  з Первомайського ЛВУМГ у складі: Старшиніної Марини, Дешко Наталії та Харькової Оксани. Дівчата просто заворожили всю чоловічу половину залу своєю неповторною жіночою вродою та позитивною енергетикою.  Кожному виступаючому шанувальники  дарували  букети квітів, схвальні оплески, неодноразово лунали вигуки «браво!»  Але не тільки в радості пізнавалась щирість господарів. Коли відразу після концерту  один  учасник  з Прикарпаття отримав сумну звістку з дому, і йому терміново потрібно було повернутися до своєї родини, Голова Об’єднаного профкому Євген  Коритченков  за власні кошти придбав йому авіквиток. І такий прояв щирих людських стосунків, був  далеко не єдиним під час  проведення туру і в  інших регіонах.

День другий.  Свято в Харкові. Наступного  дня на  виступ наших  артистів вже чекав УМГ «Харківтрансгаз». Цього разу  свої двері  глядачам Харківського, Купянського, Шебелинського ЛВУМГ, Пролетарського ВУПЗГ, Панютинського та Кегичівського проммайданчиків, Інституту транспорту газу, для пенсіонерів, ветеранів Компанії та чисельних  гостей відчинив Центральний будинок науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень.   Повний аншлаг в глядацькій залі. Вже традиційно пролунали привітальні слова  керівництва, до яких долучилися і господарі заходу:  директор УМГ «Харківтрансгаз»  Петро Слесар та Голова Об’єднаного профкому Валерій Родін. І знову наші артисти відчули творчий тріумф.   Учасники концерту - господарі  слобожанської землі – співаки-красені – Володимир Жебко, Андрій Панасюк, Ігор Соколов-Карій та Віталій Іванов, а також  чарівні, тендітні дівчата Аліна Литвин та Анна Шатило ( Пролетарське ВУПЗГ),  з   дивовижним за  потужністю  вокалом  та першокласний гітарист – Сергій Босенко  ( Харківське ЛВУМГ) продемонстрували глядацькій залі  7 номерів  з 30 програмних. Сольні виступи змінювали ансамблеві : ВІА, тріо, кватрет,  дует.  Вражало розмаїття жанрів: від міського романсу, та вже  класичної «Червоної рути» до драйвової сучасної попмузики. Співаки Укртрансгазу цього дня  заслужено відчували  себе на сцені справжніми зірками, які  були із щирістю і теплом  прийняті залом та отримали безліч квітів. Не можна не згадати слів захоплених глядачів: Кунченко Юрій Вікторович – машиніст технологічних компресорів Купянського ЛВУМГ УМГ «Харківтрансгаз»: «Получил истинное удовольствие! Перед началом концерта купил цветы, а выбрать кому  их подарить было просто невозможно. Все выступали великолепно. Тем более, что на сцене были наши коллеги. А цветы  подарил Алине Литвин. Я  и сам участвую в художественной самодеятельности, но пока был учасником только на фестивалях Харьковтрансгаза. Теперь буду пробиваться на фестиваль ДК «Укртрансгаз».

Ще один коментар глядачки - Іщенко Анна Олексіївна - пенсіонер Пролетарського ВУПЗГ  УМГ «Харківтрансгаз»: «Концерт забійний! Дуже добре, що організували ці концерти, адже їх побачили не одиниці, як на фестивалях, а численні робітники, ветерани праці та пенсіонери. Ми радіємо, що у нас є  такі таланти. Таких концертів по телебаченню не побачиш. Повертались до дому з величезним задоволенням – від побаченого були просто в шоці Ось такі вони, враження звичайних глядачів.

Третій день туру. Місто Кременчук. Найприємнішим для стомлених  щоденними тривалими переїздами  учасників стала зустріч з Валерієм Тартаковським - Головою Об’єднаного профкому УМГ «Черкаситрансгаз», яка відбулася   уже  вночі. Він  особисто  зайнявся розселенням учасників  в готелі, бо уранці  на них чекав наступний концерт. Цього разу в залі Палацу культури «Нафтохімік» зібрались близько 250 працівників з Золотоніського, Олександрівського, Кременчуцького ЛВУМГ,  БМФ «Укргазпромбуд» та   гості свята. Розпочали програму за традицією привітння керівників – господарів: Начальника Кременчуцького ЛВУМГ Андрія Мандри та вищезгаданого  Валерія Тартаковського.  А потім мистецьку естафету отримали  виконавці – господарі. Вокальний квартет у складі: Батька та сина - Володимира та Олександра Григоренків,  Юрія Буряка  та окраси колективу – чарівної Олени  Яценко ( Кременчуцьке ЛВУМГ). Пісня «Я люблю Україну свою», у їх виконанні не лише відкрила концертну програму, а й ніби  стала   лейтмотивом всього заходу,  який  символізував мету його проведення. Вокальний квартет з числа  справжніх козаків - Михайла  Нахіма, Володимира Барціховського, Миколи Шимонюка та Андрія Розчіса ( ГКС «Гусятин» Барського ЛВУМГ) виконали пісню «Хлопці-молодці» - постановочний, з елементами видовищного шоу, номер з шаблями, який примусив  від захвату частіше битися не одне жіноче серце.

Про вокальний дует у складі  рідних брата та сестри Андрія Розчіса та Інни  Зубрицької ( ГКС «Гусятин» Барського ЛВУМГ) зворушені до сліз глядачі будуть пам'ятати ще довго. Пісня  «Посвята батькам» у їх  проникливому виконанні випромінювала стільки любові та тепла до батьків, що в залі  все   не стихали і не стихали  схвальні оплески .  Упродовж всього  туру програма  концерту  майже не змінювалася.  Але завершувати кожну програму завжди випадала честь  представникам  УМГ «Черкаситрансгаз».  «Гімн нафтогазу» (муз. Олега Слободенко, сл. Галини Дишеневич), який виконував  їх вокальний ансамбль та всі учасники заходу,  щоразу  створював у залі  атмосферу емоційного піднесення та вкотре демонстрував усім присутнім силу  та потужність нафтогазового комплексу України.  Але все ж таки фінальним акордом  дійства цього дня стало привітання з 30 -річним ювілеєм одного з найталановитіших і найяскравіших виконавців  творчого колективу Компанії - співака та  акардеоніста-віртуоза Андрія Берездецького ( УМГ «Львівтрансгаз»). Після виконання Андрієм вокального твору  «Памяті Карузо»   захопленний  зал викликав його на біс. Але коли Андрій вдруге вийшов на сцену, вже в якості соліста – інструменталіста, глядачі  навіть не приховували здивування від різнобічності таланту молодого музиканта. Яскравий приклад цьому -  слова ще одної шанувальниці - Валентини Поліщук  – керуючої їдальні КС «Богуслав – 35» Золотоніського ЛВУМГ: «Виступ Андрія Берездецького сподобався найбільше, відчувається що він дійсно професіонал.  Я також співаю в  нашому самодіяльному  хорі, якому вже  майже 10 років. Виконуємо колядки, народні пісні, виступаємо у своєму місті на Шевченківські свята, День Перемоги. Найбільша насолода – поїхати до  Кременчука  та завоювати призове  місце, щоб потім поїхати на фестиваль ДК «Укртрансгаз», але так як нас  багато, майже 20 чоловік, нас поки що  не беруть. Взагалі, концерт дуже сподобався, ми весь час працюємо, але і свята потрібні ».

День четвертий. Боярка. Шостого вересня свято пісні завітало в Київтрансгаз.  Не дивно, що  проходило воно в м. Боярка, де  зосередженні одні з  найбільших виробничих філій ДК «Укртрансгаз» : ВРТП «Укргазенергосервіс», НВЦ «Техдіагаз», Управління «Укргазтехзв’язок» та  Боярське ЛВУМГ УМГ «Київтрансгаз». Саме до працівників, пенсіонерів  та ветеранів праці   вищезгаданих  підприємств  цього дня  звернулись з привітаннями керівники:   директор УМГ «Київтрансгаз» Володимир Рудко, начальник Боярського ЛВУМГ  Сергій Віжанов, а також Голова Об’єднаного профкому УМГ «Київтрансгаз» Ярослав Марчук. А потім з  особливим натхненням  виконали свої твори виконавці-господарі – співачка, яка вже має безліч шанувальників, та багатий творчий досвід на кращих концертних сценах країни -  Вікторія Шпаковата УМГ «Київтрансгаз»  з ліричною піснею «Відпусти»;  Анатолій Мельник (Управління «Укргазтехзв’язок»)- музикант, що   привів у захват усіх глядачів   своїм високопрофесійним виконанням інструментальної композиції на саксофоні «Ніщо не змінить моєї любові до тебе».  Окрасою концерту став і сольний виступ  співачки з незабутнім вокальним тембром Анни Чорнобривцевої (ВРТП «Укргазенергосервіс») . Окреме слово заслуговує вокальний квартет ВРТП «Укргазенергосервіс» у складі: Євгена Расторгуєва, Романа Каршневича, Ігоря-Романа Матушевського та Назара Солтана. Саме ці кремезні чоловіки, що заспівали       жартівливу пісню « Там за лісом »   прийшлися до вподиби головному режисерові  урочистого концерту присвяченого Дню працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, Народному артисту України - Анатолію Соловяненку. Цей концерт відбувся цього ж дня в Національному палаці мистецтв «Україна». Єдиним творчим колективом ДК «Укртрансгаз», якому випала честь виступити на сцені столичної «України»  цього року і став цей квартет. Тож вітаємо наших колег ще  із вдалим дебютом на великій сцені! Але це далеко не  випадковий успіх. Досвідчені  Євген Расторгуєв та Роман Каршневич вже багато років співать у Стрийському муніципальному камерному хорі ім. Михайла Вербицького. В  репертуарі якого  найкращі зразки класичної, духовної, народної та сучасної вокальної музики. Колектив – доволі серйозне явище у музичному світі не лише свого регіону. Його учасники радують своїми  виступами не тільки земляків, але і слухачів Польщі, Болгарії та інших сусідніх країн.

День п’ятий. Фінал. Концерт в апараті ДК «Укртрансгаз» сьомого вересня  був завершальним. Офіційну частину урочистостей із привітальним зверненням до працівників   розпочав директор Компанії Сергій Вінокуров. За традицією кращі виробничники були відзначені нагородами ДК «Укртрансгаз» та нагородами Центральної  Ради профспілкок  працівників нафтогазової промисловості України.    А вже потім теплі та щирі оплески дарували глядачі артистам – господарям- працівникам апарату ДК «Укртрансгаз»: солісту - вокалісту Юлії Вербенко та учасникам арт-групи «Шоу на трубі», у  виконанні якої пролунав відомий французький хіт «Я хочу»;  співачці Наталії Бортник,  зі сповненою материнської любові  піснею «Для мене ти»;  а також солісту – інструменталісту  Ірині Юрченко, що  віртуозно виконала фортепіанний експромт - попурі відомих класичних та авторських творів.   Ірина більше відома як автор музики та віршів для дітей. Виконавці її пісень ( доречі, це діти працівників Компанії) - неодноразові переможці  різноманітних Всеукраїнських пісенних конкурсів.                                                              Рукоплескав зал і   представникам УМГ «Львівтрансгаз» - вокальному квартету Комарнівської ВТС Бібрського ЛВУМГ  у складі Степана Хміля, Володимира Савчака, Зеновія Білика та Андрія Пирога. Вже багато років колективом керує досвідчений  музикант Степан Хміль, який має великий творчий доробок, як власних  хорових творів, так і диск  записом  творів відомих композиторів класиків у виконанні Хору «Передзвони», колишнього Комарнівського ЛВУМГ. Вже 30 років він незмінний  керівник та засновник  чоловічого  хору Народного дому с. Переможне Львівської області. За вагомий внесок у розвиток польсько –українських культурних звязків у 2007 році ,   Степан Хміль  був нагороджений орденом «Бронзовим хрестом за заслуги» - найвищою нагородою для іноземців у Польщі. Нажаль, чомусь  нагород на Батьківщині ця поважна людина ще не має.

Митці з Прикарпаттрансгазу, як завжди, виступили блискуче. Додала  позитиву  пісня «Солодкі ночі» у виконанні  вокального тріо у складі улюбленця  не лише глядачів , а й самих артистів - Степана Щеглюка, а також  Івана Микитина та Павла Питлиха. Щиру посмішку викликали гуморески Павла Глазового у виконанні майстра художнього слова Миколи Федоришина. Самобутний співак, представник академічної вокальної школи – Ігор Івасів,  своїм виступом прикрасив би не лише кращі сцени України, але і без перебільшення, кращі сцени світу. І його сольний виступ з піснею «Козаченьки»  і  дует зі співачкою,  перлиною Прикарпаття - Анною В’яловою («Живу для тебе»),  мовою оригіналу - зразки найвищої виконавської майстерності. Глядачі мали щасливу нагоду побачити Анну В’ялову  на сцені вдруге ще  із   колоритною піснею «Карпати», вже як  солістку ВІА «Край», у складі: Олексія Вялова, Геннадія Уварова та Володимира Байгерича.  Володарка Гран-Прі Сьомого фестивалю  ДК «Укртрансгаз» Уляна Дубас – безперечно, найобдарованіша природою і голосом, і вродою представниця жіночої статі. Не маючи музичної освіти, ця тендітна дівчина  своїм  досконалим  виконанням надзвичайно складного вокального твору «Адажіо» Альбіоні, навіть для професійних співаків,  примушує схиляти голову перед  своїм  талантом, як  пересічних слухачів, так і  маститих митців. Не дивно, що Уляна є багаторазовим лауреатом  Міжнародних та Всеукраїнських   вокальних конкурсів.

Свято добігло свого кінця. Воно залишило і учасникам, і глядачам безліч щасливих хвилин.  Дивувало перевтілення звичайних виробничників,   серед яких були і оператори з дослідження свердловин ВУПЗГ, і слюсарі з ремонту технологічних установок ГКС, і оператори ГРС та   оператори з видобування нафти і газу ВУПЗГ, і трубопровідники лінійні, і бухгалтери, і економісти, і юристи та  інженерно-технічний персонал у майже професійні артисти, які дарували своїм колегам лише радість. У вільний від виступів час  вони  дружньо спілкувалися, обговорювали  свої виробничі будні, ділилися досвідом та   пишалися виробничими здобутками своїх трудових колективів.   І це ще один доказ того, що  мистецтво, так само, як і спільна виробнича діяльність може з’єднати, згуртувати, захопити та надати наснагу кожному працівнику нашої багатотисячної Компанії.



Інструктор з культурно-масової та спортивної роботи         .      , .

працівників апарату ДК «Укртрансгаз» Ірина Юрченко