Skip to main content

10 квітня 2014 року відбулось засідання Центральної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України.

Окрім членів ради на засіданні були присутні представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України: Гісем О.М. –  заступник начальника Управління трудової та соціальної політики, Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»  Колбушкін Ю.П. – директор Департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків, Мостовенко Т.Л. – начальник Відділу планування фонду оплати праці, Лось В.А. – заступник директора Департаменту по роботі з персоналом, Яроцький С.В. – заступник начальника Управління Департаменту по роботі з персоналом, від підприємств галузі Табак М.С. – директор департаменту соціального розвитку ПАТ «Укртрансгаз», Головчук Т.В. – начальник Відділу організації праці та заробітної плати ПАТ «Укрнафта», Алеєксєєв А.В. – директор з організаційно-правової роботи ПАТ «Укртранснафта».
Найважливішим питанням засідання було «Виконання галузевої угоди і колективних договорів на підприємствах та акціонерних товариствах нафтогазової галузі».
Голова Профспілки у своєму виступі доповів про стан виконання Галузевої угоди і колективних договорів на підприємствах і акціонерних товариствах галузі, вказавши на ряд проблемних питань, що стосуються реалізації положень Галузевої угоди.
Ю.П. Колбушкін в свою чергу довів до відому учасників засідання стан та перспективи роботи нафтогазового комплексу України.
Висловивши ряд критичних зауважень щодо виконання Галузевої угоди і колективних договорів, Гончаров.В.В., Сульженко Т.О., Родін В.В., Тартаковський В.Б., Калініченко С.М., Остап’юк С.З., Марилів В.Ф., Третяк Г.М., озвучуючи думки трудових колективів, попередили соціальних партнерів про загострення ситуації, пов’язаної з очікуваннями антикризових заходів Уряду, та готовність членів профспілки домогтися виконання основних зобов’язань Галузевої угоди та колективних договорів, не в якісь туманній перспективі, а у найстисліші терміни.
Члени Центральної ради профспілки висловили обурення проявленою неувагою до розгляду найважливішого для трудівників галузі питання та неявкою на засідання повноважних працівників Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України», в компетенції яких знаходиться вирішення ключових питань галузі а також керівників підприємств. Звернення з цього приводу були направлені Міністру енергетики та вугільної промисловості України та Голові правління НАК «Нафтогаз України».
Для перезавантаження соціального діалогу, спрямування його в русло прозорості, відвертості та конструктивізму з метою недопущення виходу ситуації з під контролю та стихійного призупинення роботи, учасники засідання запропонували Представникам Сторони держави та власників-роботодавців:
• Шляхом підписання спільного тристороннього документу довести до відому трудових колективів усвідомлення незаконності розірвання або відмову від виконання будь-яких зобов’язань Галузевої угоди та колективних договорів в односторонньому (без згоди профспілки) порядку.
• Заявити про готовність обговорювати та вишукати шляхи реалізації п. 2.19. Галузевої угоди та відповідних зобов’язань колективних договорів щодо надолуження росту середньої зарплати як мінімум на 16% станом на 01.01.2014 р. порівняно з 01.01.2013 р.
Учасники засідання висловили повну підтримку позиції президії Укрнафтогазпрофспілки щодо виконання у 2013 році положень Галузевої угоди та запропонованому курсу на викорінення формалізму при прийнятті, оцінці та реалізації цього базового документу соціального діалогу в галузі.
Результатом засідання стало одноголосне затвердження Постанови Центральної ради профспілки.

Прикрепленный файлРазмер
postanova 5-2.doc4.45 Мб