Skip to main content

За ініціативи ФПУ відбулася нарада з обговорення профспілкових пропозицій в податковій сфері

Актуальні питання в оподаткуванні профспілкових організацій та напрями податкового реформування обговорювалися під час наради  23 квітня ц.р. за участі представників й фахівців членських організацій ФПУ, в т.ч. і Укрнафтогазпрофспілки, та департаменту бюджетної політики та соціального захисту ФПУ.
На початку засідання ключову увагу присутніх було закцентовано на необхідності закладення фундаменту при реформуванні податкової системи за принципом «справедливе оподаткування».
Основними інструментами в реалізації даного принципу мають бути, зокрема:
- запровадження неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- встановлення рівня оподаткування на трудові доходи у вигляді заробітної плати на рівні не вищому, ніж рівень оподаткування доходів  від нетрудової діяльності (прибутки від продажу рухомого та нерухомого майна ін.);
- удосконалення порядку надання податкової знижки, зокрема шляхом запровадження реального механізму віднесення до її складу витрат на лікування та медичне обслуговування;
- запровадження знижених ставок ПДВ на соціально значущі товари та послуги.
Жваву дискусію викликали питання оподаткування сімейних путівок та пільгового оподаткування дитячих оздоровчих закладів.
Під час наради зазначалося про наміри керівництва Міністерства доходів і зборів України зустрітися з керівництвом Федерації профспілок України для знайомства та обговорення бачення подальшої співпраці – така зустріч запланована на 30 квітня ц.р.
Також учасників засідання було проінформовано про те, що до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України направлено пакет профспілкових пропозицій щодо податкового реформування (додається), який буде доопрацьовуватися з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.
 
Фінансовий відділ ЦР НГПУ