Skip to main content

8 липня 2014 року відбулось розширене засідання президії Центральної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України.

На засіданні були присутні представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України: Бойчук А.М. – директор Департаменту з питань функціонування та реформування нафтогазового комплексу, Пономаренко О.В.– радник Міністра, Левчук Т.І. – начальник Управління трудової і соціальної політики, Гісем О.М. – заступник начальника Управління трудової та соціальної політики, від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»: Коболєв А.В. – голова правління, Чупрун В.П. – заступник голови правління, Колбушкін Ю.П. – директор Департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків, Мостовенко Т.Л. – начальник Відділу планування фонду оплати праці, від підприємств галузі: Сороченко Д.М. – директор департаменту організації праці
ПАТ «Укртрансгаз», Нетовкана Ольга Василівна – директор Департаменту по роботі з персоналом ПАТ «Укрнафта», Алеєксєєв А.В. – директор з організаційно-правової роботи ПАТ «Укртранснафта», Асаулов В.О. – начальник Департаменту по роботі з персоналом ПАТ «Укргазвидобування», а також запрошені від профспілки: Капанистий В.І. –голова профкому апарату НАК «Нафтогаз України», Пушкаренко Володимир Федорович – голова профспілкової організації ДП «Укравтогаз» та працівники апарату ЦР профспілки – Сахно Л.І. та Івашина А.М.
Найважливішим питанням засідання було «Про детальний аналіз виконання галузевої угоди і колективних договорів у 2013 році на підприємствах та акціонерних товариствах нафтогазової галузі».
Голова Центральної ради профспілки доповів про стан виконання Галузевої угоди і колективних договорів на підприємствах і акціонерних товариствах галузі, про ряд проблемних питань, що стосуються реалізації положень Галузевої угоди та зробив акцент на соціальній захищеності працівників підприємств та на необхідності приведення норм колективних договорів до чинної Галузевої угоди. Також Дмитришин В.І. підняв питання про виклики роботі галузі і пошук компромісів для ведення конструктивного соціального діалогу.
Голова правління НАК «Нафтогаз» Коболєв А.В. в свою чергу довів до відому учасників засідання стан та перспективи роботи нафтогазового комплексу України та зробив акцент на важливості людського фактору в роботі Компанії та необхідності прийняття непопулярних рішень та пошуку компромісів для задоволення всіх соціальних партнерів.
Директор Департаменту з питань функціонування та реформування нафтогазового комплексу Міненерговугілля Бойчук А.М. у своєму виступі зазначив про позитивний вектор співпраці з профспілками та готовність до співпраці та проведення регулярних зустрічей.
Важливим питанням, яке бурхливо обговорювалося всіма учасниками засідання, було реформування нафтогазового комплексу та доля трудових колективів в результаті таких перетворень, зокрема у ПАТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Укргазвидобування» та введення надзвичайного стану в енергетиці.
На засіданні президії з пропозиціями щодо покращення роботи галузі та вирішенню нагальних питань виступили Бабій Б.А. – голова ради голів профкомів ПАТ «Укртрансгаз», Сульженко Т.О. – заступник голови Івано-Франківської обласної ради профспілки, Колбушнін Ю.П. - директор Департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків.
Учасники засідання дійшли згоди про необхідність напрацювання та підписання Меморандуму про порозуміння та консолідацію дій щодо забезпечення стабільності прав та інтересів працівників підприємств нафтогазової промисловості на період подолання економічної нестабільності в державі, який був представлений профспілковою стороною та наданий соціальним партнерам для опрацювання в 14-денний строк.
Результатом засідання стало одноголосне затвердження Постанови президії Центральної ради профспілки.