Skip to main content

Соціальний діалог в Україні: підтримка глобальних профспілок

Робота в Україні Місії міжнародних профспілкових обєднань розпочалася із зустрічі з представниками профспілкової спільноти, що відбулася 28 березня 2017 року у Федерації профспілок України.


Міжнародні профоб’єднання на цій зустрічі представляли заступник генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Яап Вінен, представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов.

З української сторони у зустрічі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, керівники Всеукраїнських профспілок промислової та бюджетної сфер, представники репрезентативних профспілкових об’єднань, що входять до складу профспілкового СПО. Від Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України участь у роботі взяв Голова Профспілки Володимир Дмитришин.

Починаючи розмову зарубіжні колеги повідомили про мету свого перебування в Україні, а саме: визначення власної позиції щодо стану соціального діалогу та рівня дотримання прав трудящих на гідні умови праці. Також було висловлено солідарну підтримку братнім українським профспілкам у боротьбі за збереження соціальних гарантій для працівників під час проведення урядових реформ.


Відбулася змістовна розмова щодо проблем, які на думку профспілок потребують невідкладного спільного вирішення, зокрема, щодо підвищення рівня зарплат і пенсій, подолання бідності серед переважної більшості українців, викликаною багатократним підвищенням цін і тарифів на послуги ЖКГ, створення безпечних умов праці на виробництві, забезпечення економічного зростання та ін.

Голова Укрнафтогазпрофспілки наголосив на проблематиці галузевих питань, зокрема забезпечення ефективного соціального діалогу в галузі, визначення перспектив розвитку ПАТ «Укрнафта» та забезпечення роботою бурових бригад, необхідності постійного всебічного обговорення керівництвом з профспілковою організацією ПАТ рішень щодо реструктуризації товариства


У виступах спілчан переважала думка, що в Україні соціальний діалог має правове підґрунтя, але практичні дії щодо важливих соціальних рішень часто реалізуються в обхід соціальних партнерів. Так трапилося під час скорочення Урядом списків №1 та №2 щодо пільгового пенсійного стажу, законодавчих змін структури мінімальної заробітної плати, обмеження права сторін на вільні колективні переговори.

Профспілки заявили, що реформи часто проводяться не зовсім професійно, а тому не мають очікуваного ефекту.

Місія міжнародних профоб’єднань, що представляють більш ніж 250 мільйонну світову профспілкову спільноту, тривала три дні з урахуванням робочих зустрічей з керівництвом Міністерств економіки і торгівлі, соціальної політики, Міненерговугілля та ін.

Яап Вінен висловив упевненість, що робота місії сприятиме поліпшенню стану проведення соціально-економічних реформ та дотриманню при цьому усіх необхідних норм соціального захисту громадян, що існують у країнах Євросоюзу.

Висновки місії будуть направлені керівникам Уряду України, Європейської комісії для вжиття заходів реагування.

А.М. Івашина

 

Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки