Skip to main content

"Кому вигідне падіння нафтовидобутку в Україні". Профспілки долучаються до проблематики

11 липня 2017 року, в прес-центрі інформаційного агентства "Українські Новини" відбувся круглий стіл на тему: "Кому вигідне падіння нафтовидобутку в Україні". Учасники обговорювали сучасні виклики та проблеми нафтовидобувної галузі в Україні.

Участь у дискусії взяли: Олександр Домбровський - перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Марк Роллінс - голова правління ПАТ "Укрнафта", Маврикій Калугін - заступник голови правління, виконавчий віце-президент з видобутку і переробки ПАТ "Укрнафта", Аластер Д.Бейн – директор Аравак Енерджи Юкрейн, Ігор Копач – голова Обєднаної профспілкової організації ПАТ «Укрнафта», представники Полтавської газонафтової компанії, Державної фіскальної служби та ін.

Серед учасників круглого столу Укрнафтогазпрофспілку представлялиголова профспілки Дмитришин В.І., Українець С.Я., Копач І.В., Іценко В.П., Левченко Т.М., Івашина А.М.

Основним питанням, що привернуло увагу як представників Укрнафтогазпрофспілки так і всіх учасників заходу стала презентація М.Роллінса щодо перспектив роботи ПАТ «Укрнафта» в нинішніх умовах стрімкого скорочення видобутку внаслідок непродовження дії державних спеціальних дозволів на експлуатацію родовищ.

Пан Марк відверто засудив дії окремих державних посадовців з цього приводу та визначив також перепони на шляху до перспективної налагодженої роботи Товариства. Зокрема, невирішеність питання дебіторської заборгованості, яка набула явно політизованого відтінку, неможливість вільно продавати на ринку нафту власного видобутку та необхідність значних капітальних вкладень у підтримання та нарощування обсягів видобутку.

Зрозуміло, що неможливість нарощувати видобуток стає головним гальмом для забезпечення продуктивної зайнятості понад 24 тисячам працівників компанії, гідної заробітної плати, соціального розвитку трудового колективу. Галузева профспілка, ОПКП ПАТ «Укрнафта» тримають ці процеси під контролем і будуть активно впливати на вирішення проблем, недопущення порушень трудових і соціальних прав членів профспілки та всіх працівників товариства, гарантованого виконання умов колективного договору.

Для напрацювання можливих шляхів вирішення нагальних питань роботи ПАТ «Укрнафта» Олександром Домбровським було ініційовано проведення зустрічі народних депутатів-членів парламентського комітету з питань ПЕК з керівництвом ПАТ «Укрнафта» та визначеними М.Роллінсом колом зацікавлених осіб, попередньо запланованої на 14 липня ц.р.

Учасники круглого столу також мали змогу обмінятися думками та гострими питаннями кулуарно після завершення заходу.

Івашина А.М.

 

Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки