Skip to main content

Питання стабілізації роботи ПАТ «Укрнафта», розвитку вітчизняного нафтовидобутку піднято профспілкою на парламентський рівень

Народними депутатами України у складі Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК 14 липня 2017 року спільно з, представниками Міненерговугілля, ДФС, Укргеонадра, НАК «Нафтогаз України», інших державних інституцій, нафтовидобувних компаній а також представників Укрнафтогазпрофспілки обговорено дуже важливі проблеми, завдання та виклики нафтовидобувної галузі України, зокрема ситуацію, пов’язану зі стабілізацією роботи ПАТ “Укрнафта”.

Питання подальшої долі найбільшого нафтовидобувного підприємства країни порушено Об’єднаною профспілковою організацією працівників ПАТ “Укрнафта” разом з Укрнафтогазпрофспілкою перед профільним Комітетом Верховної Ради України.

Учасниками відзначено, що видобуток української нафти щороку зменшується. Окрім посилення залежності України від імпорту нафтопродуктів, така ситуація провокує серйозні загрози - йдеться про можливу втрату десятків тисяч робочих місць.

Представники профспілки прийшли на засідання з конкретними вимогами – не допустити згортання роботи найбільшої нафтовидобувної компанії і втрати так необхідних країні робочих місць під приводом безконтрольної реорганізації спочатку в бурових управліннях, а згодом - в інших підрозділах. Сформульовані пропозиції передано В.о. Голови Комітету Домбровському О.Г.

У виступах профспілковців зазначалось - ми маємо чітко усвідомлювати: Україні необхідно збільшувати власний видобуток як газу, так і нафти. Необхідно визначитись на державному рівні, яка підтримка потрібна ПАТ “Укрнафта” для того, щоб вивести його зі складної ситуації. Також усім має бути зрозуміло, від яких державних інституцій залежать та в чиїй компетенції знаходиться прийняття необхідних рішень.

ПАТ «Укрнафта» залишається стратегічно важливим підприємством для держави і критично важливим для її енергетичної безпеки. У кожного працівника компанії болить серце за її майбутнє, на відміну від керівників, які не поспішають виробляти ефективні державницькі рішення. Бо одна справа спокійно спостерігати за бізнес-розбірками держави і приватних акціонерів, а зовсім інша – втратити у цих розбірках роботу, майбутнє своїх родин, а державі – основу національної енергетики – наголосив у своєму виступі заступник голови об’єднаної профорганізації ПАТ «Укрнафта», голова НГВУ «Долинанафтогаз» - Володимир Марилів.

Під час обговорення учасниками засідання зазначалося, що одне із ключових питань підприємства – це продовження дії спеціальних дозволів на експлуатацію ПАТ “Укрнафта” родовищ і уникнення катастрофічного падіння видобутку.

Наступне – розв’язання спірної ситуації між Національною акціонерною компанію “Нафтогаз України” і ПАТ “Укрнафта” стосовно приблизно 2 млрд м3 природного газу, який судом визнаний власністю ПАТ “Укрнафта”.

Цей ресурс міг би стати джерелом погашення податкової заборгованості товариства перед державним бюджетом, що дозволило б усунути загрозу його неплатоспроможності.

Іще одна серйозна проблема, яка утворилася в 2015 році, - це фінансові ресурси, які були виведені з компанії та не повернуті їй. Потрібно детально вивчити цю ситуацію, вищукати можливості для повернення дебіторської заборгованості, а правоохоронним органам притягнути до відповідальності винних осіб.

Не зважаючи на всю глибину і складність ситуації, вкрай необхідно дати нове дихання підприємству, вберегти його та дати можливість розвиватися, відповідно – і зберегти робочі місця та високопрофесійний трудовий колектив, збільшувати видобуток української нафти. Це сьогодні – завдання “мінімум”.

Виконуючий обов’язки Голови Комітету Олександр Домбровський повідомив, що узагальнені пропозиції учасників, в тому числі профспілки, будуть передані Кабінету Міністрів України з пропозиціями провести найближчим часом спеціальну міжвідомчу нараду для підготовки урядових рішень та, при потребі, - внесення регулюючого законопроекту.

Профспілка продовжує тримати вирішення питання під своїм контролем.

Івашина А.М.

 

Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки