Skip to main content

Співробітники «Укрнафти» вийшли на акцію протесту

Об’єднана профспілкова організація працівників ПАТ «Укрнафта» 6 вересня організувала пікет біля Кабінету міністрів у зв’язку з тим, що Державна служба геології та надр України не надала спеціальних дозволів на користування надрами.

Близько 2500 співробітників компанії прибули до Києва з усіх регіонів України, щоб відстояти законне право на роботу і висловити протест проти блокування роботи компанії з боку Державної служби геології і надр та Міністерства екології та природних ресурсів.


У 2017 році закінчується термін дії 9 ліцензій компанії, в 2018 - ще 27. Незаконна відмова у продовженні ліцензій з боку Держгеонадра вже призвела до зупинки видобутку нафти і газу на ряді родовищ, втрати 17% видобутої нафти і газу, скорочення обсягів виробництва зрідженого газу і практично повної зупинки Гнідинцівского газопереробного заводу. Компанія вже оголосила про вимушене скорочення інвестиційної програми і можливе скорочення 1500 робочих місць. Зупинка видобутку залишила без газу напередодні опалювального сезону десятки тисяч людей в 8 населених пунктах Сумщини.

 

 

Голова Об’єднаного профспілкового комітету працівників ПАТ «Укрнафта» Ігор Копач: «В той час, як на сході країни триває запекла війна з агресією Росії, а Україна намагається знизити споживання імпортного газу, в урядових кабінетах відбувається своя війна – зрадницька війна проти вітчизняної нафтовидобувної галузі для остаточного руйнування енергетичної незалежності країни. Наш обов’язок попередити, що дії державних органів будуть мати катастрофічні наслідки, приведуть до зупинки роботи ПАТ «Укрнафта», від чого держава втратить власний видобуток нафти і мільярди гривень податків ».

 

Представники профспілок передали вимоги трудового колективу ПАТ «Укрнафта» до Кабінету Міністрів України:

- Продовжити і видати спеціальні дозволи на дев’ять родовищ «Укрнафти», що передбачено судовими рішеннями;

- Забезпечити розгляд та затвердження запропонованого плану фінансового оздоровлення компанії;

- Опрацювати механізм погашення податкової заборгованості «Укрнафти» перед держбюджетом, в тому числі за рахунок повернення «Нафтогазом України» природного газу власного видобутку «Укрнафти»;

- Забезпечити притягнення до відповідальності представників органів виконавчої влади, чиї протиправні дії привели до зупинки низки родовищ.

 

«Якщо трудовий колектив компанії не отримає гідної відповіді від Уряду, наступним кроком безумовно буде оголошення загальнодержавної страйк співробітників компанії», стверджують в Об’єднаному профкомі ПАТ «Укрнафта».

 

Івашина А.М.

Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки