Skip to main content

«Працююча людина має отримувати гідну зарплату» - тверда позиція Укрнафтогазпрофспілки і НАК «Нафтогаз України» Соціальні партнери у нафтогазовій галузі підбили підсумки виконання Галузевої угоди і колективних договорів.

28 вересня 2017 року відбулось засідання Президії Центральної ради Укрнафтогазпрофспілки з основним питанням порядку денного – «Виконання Галузевої угоди і колективних договорів на підприємствах, в організаціях та акціонерних товариствах галузі у I-му півріччі 2017 року».

Про роботу звітували Міністерство енергетики та вугільної промисловості, НАК «Нафтогаз України», Профспілка працівників нафтової і газової промисловості України.

Доповідачами були Голова Укрнафтогазпрофспілки Володимир Дмитришин, Перший заступник Голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома та начальник Управління трудової та соціальної політики Міненерговугілля Тетяна Левчук.


Окрім членів Президії у засіданні та обговоренні взяли участь: В.В. Щербенко – директор з адміністративної діяльності та енергоефективності Нафтогазу, О.Б. Чайковська – заступник директора департаменту нафтогазового комплексу, представники акціонерних товариств галузі, та фахівці сторін соціального діалогу.

У своїх виступах, доповідачі відзначили високий рівень соціального діалогу, оперативність вжитих всіма сторонами та ланками соціальних партнерів заходів по достатньому виконанню договірних домовленостей що сприяло підвищенню соціальної захищеності працівників підприємств нафтогазової галузі.

Голова Укрнафтогазпрофспілки, відзначив у своєму виступі високі, порівняно з промисловістю України показники зростання заробітної плати на основних підприємствах галузі звернув увагу соціальних партнерів на необхідність посиленої уваги до питань підвищення рівня оплати праці в умовах триваючого здорожчання вартості життя внаслідок підвищення цін на житлово-комунальні послуги, продукти харчування, ліки.

Члени Президії, у ході засідання, наголосили на необхідності безумовного виконання положень Галузевої угоди та колективних договорів на усіх без винятку підприємствах галузі. Зокрема, це стосувалось виконання положень Угоди щодо доплат працівникам за вислугу років, виплати премії до професійного свята, безумовного забезпечення здорових і безпечних умов праці.

Окремий акцент учасників засідання був поставлений на необхідності посиленої уваги профспілкових організацій до організації медичних оглядів у зв’язку з випадками раптового погіршення здоров’я працівників під час роботи, якості розслідування та правильного обліку кожного нещасного випадку, підвищеної відповідальності представників профорганізацій у комісіях з розслідування нещасних випадків.

Особливу увагу члени Президії звернули на необхідність забезпечення сталої роботи ПАТ «Укрнафта», повної зайнятості працівників, недопущення скорочення персоналу, у ході процесу реорганізації, в умовах критичної потреби економіки і Збройних сил України у нафті та газу власного видобутку.


Президія відзначила недостатній рівень і темпи зростання заробітної плати у ДП «УКРАВТОГАЗ», однією з причин чого частково стало те, що найкращі АГНКС підприємства залишились на непідконтрольній Україні території, що значно погіршило виробничі показники підприємства.

Розглядаючи питання посилення соціального діалогу та напрацювання Галузевої угоди на новий строк, члени Президії наголосили на необхідності проведення ґрунтовної роботи по напрацюванню положень нової угоди, які б відповідали вимогам часу та економічним перетворенням в державі.

В свою, чергу Віталій Щербенко проінформував присутніх про перспективу завершення роботи по створенню об’єднання роботодавців нафтогазового комплексу в найближчі місяці, що стане передумовою початку спільної роботи над проектом галузевої угоди на новий строк відповідно до вимог законодавства про соціальний діалог.

Результатом засідання стало прийняття відповідної постанови з визначенням конкретних заходів щодо покращення соціально-економічного становища працівників галузевих підприємств та забезпечення належного соціального діалогу.

А.М. Івашина

 

Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки