Skip to main content

ДО РАБОТОДАВЦІВ-ЗАРПЛАТНИХ БОРЖНИКІВ МІН'ЮСТ ОБІЦЯЄ НАПРАВИТИ МОБІЛЬНІ ГРУПИ ДЕРЖВИКОНАВЦІВ

Боротьбу з несумліними аліментниками доповнять заходами із захисту прав працівників

Певно, в Мін'юсті успішно приживається практика організації спеціалізованих штабів з вирішення гострих правових проблем. Про це свідчить те, що ситуаційний проект зі створення антирейдерских аграрних штабів доповнила загальнонаціональна програма зі створення спеціальних штабів і мобільних груп державних виконавців по стягненню аліментів. А з першого квітня Мін'юст обіцяє, що такі штаби і групи будуть стягувати і з роботодавців заборгованості із зарплати. Про це 23 лютого повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
За його словами, перші тижні дії посиленого регулювання боротьби із заборгованістю по аліментах дали відчутний результат. У зв'язку з цим, було прийнято рішення розширити сферу застосування мобільних груп. Боротьбу з безвідповідальністю батьків в Мін'юсті обіцяють проводити паралельно з врегулюванням заборгованості з оплати праці. Причому міністр пригрозив роботодавцям-боржникам жорстким реагуванням незалежно від того, хто затримує виплату зарплати підлеглим - велике підприємство або ФОП.
Павло Петренко послався на статистичні дані, що свідчать про сумарну заборгованість із зарплати в розмірі близько 2,7 млрд грн. У тому числі - 500 млн грн у виконавчих провадженнях. Цю інформацію варто врахувати роботодавцям, які програли суди своїм підлеглим в трудових спорах, де ще не проведено розрахунок з працівником за рішеннями судів. Цілком можливо, що на такі провадження мобільні групи і штаби Мін'юсту звернуть увагу в першу чергу, оскільки в цьому напрямку у чиновників є найбільше важелів впливу на роботодавців - через державних і приватних виконавців.

 

А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

За даними https://ligazakon.net