Skip to main content

ЧИ ОПЛАТЯТЬ ЛІКАРНЯНИЙ ІЗ ВІДМІТКОЮ ПРО ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ

Рішення про призначення матеріального забезпечення приймається комісією із соцстрахування на підприємстві
У листку непрацездатності в графі "Режим:" обов'язково вказується режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.
Згідно з п. 3.5 Інструкції № 532 якщо має місце порушення режиму, то у графі "Відмітки про порушення режиму" зазначається дата порушення режиму і засвідчується підписом лікаря. Види порушень режиму вказуються у графі "Примітка:" з обов'язковим записом у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.
До порушення режиму згідно п. 4.1 Інструкції № 532 може бути віднесено:
- несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
- алкогольне, наркотичне, токсичне сп'яніння під час лікування;
- вихід на роботу без дозволу лікаря;
- самовільне залишення закладу охорони здоров'я;
- виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров'я без відмітки про дозвіл виїзду;
- відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК, тощо.
Якщо при черговому відвідуванні хворим лікаря має місце порушення режиму у вигляді несвоєчасного прибуття хворого до лікаря, то:
- у разі визнання хворого працездатним у графі "Стати до роботи" пишуться літерами число і місяць та робиться запис "з'явився працездатним". Закриття листка непрацездатності здійснюється датою, установленою лікарем для прибуття хворого;
- у разі визнання хворого непрацездатним продовження листка непрацездатності здійснюється з дня відвідування лікаря.
Це пояснюється тим, що видача та продовження документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються лише після особистого огляду хворого лікуючим лікарем.
Слід пам'ятати, що згідно з ч. 2 ст. 23 Закону № 1105-XIV застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з'являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.
Отже, якщо в листку непрацездатності є відмітка про порушення застрахованою особою режиму, встановленого лікарем, то допомога по тимчасовій непрацездатності не надається з дня допущення порушення і на строк, який визначає комісія із соціального страхування підприємства.

А.М. Івашина Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки
За даними Фонду соціального страхування України