Skip to main content

ВРЕГУЛЬОВАНО ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КІМНАТ В ГУРТОЖИТКАХ

Оновлено Положення про порядок передачі квартир (будинків), житлових приміщень в гуртожитках у власність громадян
Мінрегіон привів Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян у відповідність до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".
Відповідний наказ Мінрегіону від 10 травня 2018 року № 114 набуде чинності з дня офіційної публікації.
Передбачено, що вимога про проживання в гуртожитку впродовж тривалого часу не поширюється на членів сім'ї громадянина, якому видано ордер на житлову площу в гуртожитку і який є основним наймачем житла в гуртожитку, а також на жителів гуртожитків, які на правових підставах були вселені в гуртожиток фактично проживали в ньому сукупно не менше одного року і сталі учасниками АТО.
Також оновлено перелік документів, які подаються в органи приватизації. Зокрема, з переліку виключено довідка про склад сім'ї, але замість цієї довідки заявникові доведеться подати копії документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України усіх членів його сім'ї, які проживають разом з ним, а також копії їх ідентифікаційних кодів і копії документів, виданих органами РАГС або судом, що підтверджують родинні відносини між членами сім'ї (свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, тощо).
Також треба подати довідки про реєстрацію місця проживання заявника і усіх членів його сім'ї, зареєстрованих у квартирі (будинку), жилому приміщенні в гуртожитку, кімнаті в комунальній квартирі.
До заяви також додається:
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність у власності житла;
- копія договору найму житла та/або копію договору оренди житла;
- форма первинної облікової документації N 028 / об "Консультаційний висновок спеціаліста" з відміткою про відсутність захворювання туберкульозом.
Рішення про передачу квартир (будинків), жилих приміщень в гуртожитках, кімнат в комунальних квартирах у власність громадян приймає орган приватизації. На підставі вказаного рішення орган приватизації видає посвідчення про право власності і реєструє його в спеціальній реєстраційній книзі квартир(будинків), жител в гуртожитках, кімнат в комунальних квартирах, що належать громадянам на праві приватної(загальною спільною, загальною пайовою) власності.
Нагадаємо, громадяни, які тривалий час на правових підставах, визначених законодавством, проживають в гуртожитках, зможуть приватизовувати житлові приміщення після передання гуртожитків у власність територіальних громад.
 
А.М. Івашина Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки
За даними https://ligazakon.net