Skip to main content

ОБМЕЖЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО РОЗМІРУ ЗАРПЛАТИ

Чи можна обмежити максимальний розмір зарплати працівника?

За статтею 1 Закону України «Про оплату праці» (далі – Закон) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, в грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Статтею 8 Закону держава регулює оплату праці працівників підприємств усіх форм власності встановленням розміру мінімальної заробітної плати й інших державних норм і гарантій, установлює умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ, організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також через оподаткування доходів працівників.

Відповідно до ст. 94 КЗпП розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи організації і максимальним розміром не обмежується.

Форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород й інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються підприємствами в колективному договорі з дотриманням норм та гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. Якщо колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а в разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво органом.

А.М.Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

Джерело: ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА №31(1091) ВІД 15.08.2018 Р.