Skip to main content

ЧИ ВРАХОВУЄТЬСЯ ПОДАТОК В СУМІ ВІДШКОДУВАННЯ ЗАРОБІТКУ ЗА ВИМУШЕНИЙ ПРОГУЛ? РОЗЯСНЕННЯ ВСУ

Верховний суд роз’яснив, що присуджена рішенням суду сума відшкодування враховує податки та збори
Суть справи: підприємство на виконання рішення суду сплатило працівнику середній заробіток за час вимушеного прогулу та моральну шкоду. Від призначеної до відшкодування суми боржник вирахував податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Однак держвиконавець арештував кошти на рахунку боржника в розмірі утриманих на податок і збір, і вони були списані. Підприємство оскаржило такі дії до суду.
Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову. Вони вказували, що держвиконавець діяв у межах своїх повноважень, оскільки боржник не сплатив повну суму, вказану в судовому рішенні.
Колегія суддів Цивільного суду ВС не погодилась із таким висновком та визнала списання коштів з рахунку незаконним.
Верховний суд вказав, що суми, які суд визначає до стягнення як середній заробіток за час вимушеного прогулу, нараховуються звичайним чином. Роботодавець з них виплачує податок та збір, а решту віддає працівнику.
Суд підкреслив, що таке відрахування не погіршує становище працівника, оскільки за цей період, у разі перебування на посаді, він отримував би заробітну плату, з якої також відраховувались би податки і збори.

Відповідну постанову у справі №359/10023/16-ц ВС прийняв 18.07.2018.

За матеріалами
https://ligazakon.net