Skip to main content

ЧЛЕНИ УКРНАФТОГАЗПРОФСПІЛКИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК

17 жовтня 2018 року, – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві відбулася всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована Федерацією профспілок України.  

 

Мітинг-хода розпочалася з парку Тараса Шевченка, пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України.Працівники нафтогазової галузі, профспілкові активісти та голови організацій Укрнафтогазпрофспілки з усіх куточків країни прийняли солідарну участь у багатотисячній протестній ході. Найбільш чисельним – майже 100 осіб, у колоні галузевої профспілки було представництво від ПАТ «Укрнафта». Це і члени профспілки з НГВУ «Чернігівнафтогаз», НГВУ «Охтирканафтогаз», НГВУ «Полтаванафтогаз» а також від профорганізації апарату Товариства. Серед учасників акції також були представники АТ «Укртрансгаз», АТ «Укртранснафта», «Укргазвидобування», а також Харківського обласного та Київського міського комітетів профспілки.

 

Велетенською ходою спілчани пройшли центром Києва, закликаючи Уряд і роботодавців повернути борги по зарплатах, забезпечити українців робочими місцями та гідними зарплатами, виступаючи проти зростання цін, непосильних тарифів, припинення рейдерства профспілкового майна.

А саме, Федерація профспілок України, від імені 5 мільйонів спілчан вимагає від Верховної Ради України, Уряду і роботодавців:

1.Забезпечити пріоритетний розвиток вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні.

2.Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань держави:

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 5167 грн.

Мінімальний рівень оплати праці – не нижче 7700 грн.

Мінімальний розмір пенсії 2840 грн.

3.Не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житло-комунальні послуги, транспортні послуги, коли люди не мають змоги заплатити.

Забезпечити захист населення через механізм субсидій.

4.Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік видатки на освіту 7% ВВП, охорону здоров'я-5%, соціальний захист, стипендіальне забезпечення молоді, розвиток галузей економіки як визначено законами.

5.Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам.

6. Припинити державне рейдерство профспілкового майна та наступу на права профспілок.

На мітингу в Урядовому кварталі перед пікетом виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, Голова профспілки шахтарів України Віктор Турманов, голова Київської міської організації Профспілки освітян Олександр Яцунь та багато і багато інших представників трудових колективів – працівників бюджетної сфери, виробничників.


Влада має почути свій народ – таким був основний заклик від тих, хто розповів з трибуни про найболючіші проблеми у галузях, що вони представляють.

Після мітингу делегація спілчан була прийнята для перемовин урядовою стороною. Вимоги Всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань, які доповнюють основні вимоги ФПУ передані до Уряду і Верховної Ради України.