Skip to main content

МІНСОЦПОЛІТИКИ НАДАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПОДВІЙНИХ НАЗВ ПОСАД

Якщо працівник займає посаду, що має подвійну назву, посадовий оклад визначається за першою

Мінсоцполітики надало деякі роз'яснення щодо застосування подвійних назв посад (лист від 19.10.2018 р. № 2599/0/101-17).

Так, відповідно до положень Національного класифікатора України ДК 003:2010 "Класифікатор професій", затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327 (далі - Класифікатор професій) не передбачено утворення розширених назв посад (об'єднання двох назв посад) через дефіс або з наведенням уточнень у дужках, крім тих, що передбачено у Класифікаторі професій.

Водночас подвійні назви посад, передбачені у Класифікаторі професій, поєднують в одній назві роботи дві (три) інших за умови їхньої подібності, суміжності та/або приналежності, як правило, до одного розділу Класифікатора професій, наприклад, заступник директора департаменту - начальник відділу (код 1229.1), заступник начальника управління - начальник відділу (код 1229.1), інженер-конструктор (код 2149.2), лікар-вірусолог (код 2225.2), провізор-аналітик (код 2224.2) тощо. У цьому випадку кодування подвійних назв посад здійснюється за першою складовою.

При застосуванні подвійної назви посади керівника структурного підрозділу через первинну складову назви визначається рівень та функції управління у структурі відповідної установи, а через другу - профільні (деталізовані) та спеціалізовані функції, пов'язані з діяльністю окремого структурного підрозділу.

Якщо працівник займає посаду, що має подвійну назву, посадовий оклад визначається за першою.

А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

 

За матеріалами https://ligazakon.net