Skip to main content

РОЗДРУКОВАНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ КВИТОК У ВІДРЯДЖЕННІ - ПДФО НАСЛІДКИ

Витрати на відрядження відшкодовуються лише за наявності документів в оригіналі, які засвідчують вартість цих витрат. Мова йде про транспортні квитки або транспортні рахунки (багажні квитанції) і розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту (п. 12 розд. II Інструкції № 59).

Посадочний документ - це візуальна форма електронного проїзного документа або його частини на паперовому чи електронному носії інформації (мобільний телефон, смартфон, планшет, компактний персональний комп'ютер, чип-карта тощо), що містить унікальний код та унікальний номер електронного проїзного документа, інформація з якого зчитується відповідним пристроєм або заноситься до відповідної відомості за встановленою формою.

Проїзний документ - це розрахунковий документ установленої форми, оформлений на відповідному бланку проїзного документа чи сформований в електронному вигляді, що засвідчує укладення договору між залізницею та пасажиром на проїзд і видається пасажиру після оплати ним вартості цієї послуги.

Посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення й документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками).

Таким чином, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - фізичної особи сума відшкодованих йому роботодавцем витрат, понесених таким платником під час відрядження на проїзд, за умови виконання вимог, установлених п. 170.9 ПКУ.


А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

За матеріалами https://ligazakon.net/