Skip to main content

ЄФПГО ТА ВСЕУКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ: ДІЄВИЙ ДІАЛОГ

В рамках перебування в Києві представника Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Гійома Дюріво 6 лютого відбулась зустріч з лідерами членських організацій ФПУ: Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України – Дмитришиним В.І., Профспілки працівників газових господарств України – Копанічуком С.І., Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення – Романюком О.І.

Сторони провели взаємно цікавий діалог. Представникам профспілок було важливо ознайомитися з основними пріоритетами діяльності ЄФПГО, результатами галузевого та міжгалузевого регулювання соціально-трудових відносин у країнах Європейського союзу, інструментами та результатами впливу міжнародного об’єднання на економічну і соціальну політику Єврокомісії, конвертацію домовленостей соціальних партнерів з важливих питань для людей праці у законодавство (директиви) Європейського союзу.

111

Знання про організацію такої роботи виявилися важливими для українських профспілок, особливо з урахуванням того, що Україна має виконувати свої зобов’язання, закріплені в Угоді про асоціацію і поступово досягати Європейських норм і стандартів у сфері праці і соціальної політики. Отримана інформація буде використана профспілками під час підготовки до колективних переговорів, формування позиції профспілок щодо більш високих темпів зростання заробітної плати, створення гідних і безпечних умов праці, забезпечення продуктивної зайнятості та втілення цієї позиції в галузевих угодах.

Г. Дюріво підтримав позицію Українських профспілок про надання допомоги з боку ЄФПГО у доступі до регулярної статистичної інформації Євростату з питань, що стосуються рівня соціальних гарантій в країнах ЄС, розмірів і динаміки заробітної плати, що важливо для ведення колективних переговорів та використання в угодах.

111

Головою Укрнафтогазпрофспілки Дмитришиним Володимиром Івановичем порушено питання про необхідність розгляду відповідною комісією ЄФПГО питання стабілізації роботи української ГТС, як історично надійного транзитера природного газу до країн ЄС в умовах будівництва газопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік», недопущення втрати робочих місць у трудовому колективі АТ «Укртрансгаз», який налічує понад 20 тисяч працюючих.

Гійом Дюріво з розумінням сприйняв постановку питання і повідомив, що дана позиція Укрнафтогазпрофспілки буде доведена до керівництва профільної комісії ЄФПОО.


А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки