Skip to main content

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ ЗА СПИСКОМ №2 МАЙСТРИ БУРОВІ, ЗАЙНЯТІ НА РОБОТАХ З БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН НА НАФТУ І ГАЗ, ЯКЩО ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ ТАКЕ ПРАВО ПІДТВЕРДЖЕНЕ?

За статттею 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими, із шкідливими і важкими умовами праці за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Підрозділом 1 «Буріння» розділу XII «Буріння, видобування та перероблення нафти, газу та газового конденсату, перероблення вугілля та сланцю» Списку №2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р №461, передбачено майстрів, зайнятих у виробничих процесах з буріння свердловин, на роботах з вишкобудування, випробовування свердловин.

Якщо у Списках зазначено загальну назву професії (посади), як у цьому випадку – «майстер», то відповідна позиція поширюється на працівників такої професії усіх найменувань.

Тобто згідно з цією позицією Списку правом на пенсію за віком користуються майстри всіх найменувань, у тому числі майстри бурові, зайняті повний робочий день на роботах, передбачених цією позиією Списку, що має підтверджуватись результатами атестації відповідних робочих місць.

А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки
Джерело:«Праця і зарплата»№25 (1133) від 10 липня 2019 року