Skip to main content

ЧИ Є ПРАВО У ПРАЦІВНИКА НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ, ЯКЩО ЗА ЙОГО ДОРУЧЕННЯМ ПІДПРИЄМСТВО СПЛАТИЛО ЗА НАВЧАННЯ ЙОГО ДИТИНИ?

Згідно з підпунктом 166.3.3. п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку має єправо включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включаються фактично понесені впродовж звтного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і іхнього покупця (отримувача). У таких документах обов’язково  маэ бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їхнього продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 п.166.2 ст. 166 Кодексу).

У такому разі для підтвердження понесених на навчання витрат плантикові потрібно отримати довідку від працедавця, який за його дорученням проводив перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу та копії платіжних доручень, за якими проводилося перерахування.

Відповідно до вимог п. 3.8. глави 3 постанови Правління Націонаьного банку України від 21.01.2004 р. №22 «Про затвердження Інструкції про безготвкові розрахунки в Україні в національній валюті» реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про патіж та документи, на підставі яких проводиться перерахування коштів отримувачеві. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Ураховуючи викладене, довідка від працедавця, який за дорученням платника податку проводив перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу до навчальних закладів для оплати його навчання чи навчання інших членів його сімї першого ступеня споріднення, є підставою для отимання платником податку податкової знижки на навчання.

А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

 

Джерело:«Праця і зарплата»№25 (1133) від 10 липня 2019 року