Skip to main content

МІНСОЦПОЛІТИКИ НАДАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПОШИРЕННЯ НОРМ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ НА КЕРІВНИКА ДЕРЖПІДПРИЄМСТВА

Мінсоцполітики разом з Мінекономрозвитку, Мінфіном та Мін’юстом на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України П.Розенка від 04.06.2019 №18885/1/1-19 розглянуло лист Федерації професійних спілок України від 30.05.2019 №03/01-15/486 та щодо поширення норм коллективного договору на керівника державного піддприємства та надоло роз’яснення з цього питання.

У роз’ясненні, зокрема, вказується, що положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов’язковими як для роботодавця, так і для працівників підприємства (стаття 9 Закону України «Про колективні договори і угоди»).

Згідно позиції Міністерства, керівник державного підприємства вважається працівником цього підприємства, оскільки з ним укладається трудовий договір у формі контракту відповідно до вимог законодавства про працю та він призначається на посаду, визначену статутомта штатним розписом цього підприємства.

Відповідно до статті 7 Закону«Про колективні договори і угоди» зміст колективного договору визначається сторонами в межах їх компетенції. Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

В роз’ясненні також зазначається, що критерії встановлення окладу керівника має визначати орган, який укладає контракт з керівником підприємства. Під час визначення посадового окладу керівника підприємства слід ураховувати мінімальний оклад (тарифну ставку) основної професії, який визначається зокрема у колективному договорі підприємства.

А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

 

 

Прикрепленный файлРазмер
'яснення Мінсоцполітики.pdf288 кб