Skip to main content

ПРО ПОЗИЦІЮ СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ПРОЄКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПРАЦЮ»

До СПО обєднань профспілок 27 грудня 2019 року о 9-45 год. Від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надійшов на розгляд та погодження проєкт Закону України «Про працю з одноденним терміном опрацювання.

В цей же день зазначений законопроект розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів України, під час якого Головою СПО об’єднань профспілок Г.В. Осовим акцентовано увагу на грубому порушенні головним розробником норм законів України «Про Кабінет Міністрів України» (стаття 20), «Про соціальний діалог» (стаття 8), вимог Регламенту Кабінету Міністрів України (пункт 7§ 33) та положень Генеральної угоди на 2019-2021 роки (пункт 4.2.), щодо узгоджувальних процедур зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок по законопроектах, що стосуються соціально-трудових відносин.

Спираючись на офіційні висновки до законопроекту Міністерства юстиції України, Уповноваженого України у справах Європейського суду з прав людини та Секретаріату Кабінету Міністрів України, які засвідчили про звуження трудових прав працівників та порушення прав профспілок нормами законопроекту, його невідповідність Конституції України та міжнародним нормам, Головою СПО обєднань профспілок було запропоновано зняти з розгляду законопроект та направити його головному розробнику на доопрацювання. Проте зазначений законопроект Урядом Ухвалено.

Спільний представницький орган обєднань профспілок вирішив:

1.Проект закону України «Про працю», підготовлений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, не погоджувати

2.Направити головному розробнику висновок СПО об'єднань профспілок до проекту Закону України «Про працю».

3.Членам СПО обєднань профспілок проводити широкомасштабну роз’яснювальну роботу у трудових колективах та первинних профспілкових організаціях щодо позиції СПО обєднань профспілок стосовно зазначеного законопроекту.

 

Рішення СПО від 28.12.2019 № 12-1

Прикрепленный файлРазмер
691-СПО.pdf1.32 Мб
Visnovok_Minyustu.pdf1.71 Мб