Skip to main content

ЯК РАХУВАТИ СТАЖ ДЛЯ ВИПЛАТИ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ ПРАЦІВНИКУ З ЯКИМ СТАВСЯ ЛЕТАЛЬНИЙ ВИПАДОК

Якщо на місці роботи постраждав працівник, а внаслідок нещасного випадку настала смерть, рахувати робочий стаж слід на момент смерті

На одному з підприємств стався нещасний випадок, внаслідок якого постраждалий працівник помер. Керівник підприємства звернувся до фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за відповіддю на питання: "як правильно розрахувати стаж роботи працівника, адже, за інформацією отриманою керівником з інших джерел - стаж потрібно рахувати на момент настання нещасного випадку, а не на момент смерті".

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні зазначила, що Кодексом законів про працю України не передбачено підстав для розірвання трудового договору з працівником у разі його смерті.

Підставою для оформлення наказу про припинення трудового договору є копія свідоцтва про смерть, засвідчена печаткою підприємства або відділу кадрів. Тобто, трудові відносини у даному випадку припиняються з дня смерті працівника.

Відповідно до ст. 129 КЗпП, не допускаються відрахування з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат, на які згідно з законодавством не звертається стягнення. А відповідно до статті вищевказаного Кодексу: "Особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або у фізичної особи, підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню".

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням того, що трудові відносини зберігаються до моменту смерті потерпілого (в даному випадку), а в період трудових відносин працівник є застрахованою особою, то, відповідно, стаж потерпілого працівника слід рахувати на момент смерті.


Джерело: https://ligazakon.net