Skip to main content

Міжнародна робота

 

Розв'язанню численних внутрішніх завдань і проблем профспілкового життя галузі підпорядкована й міжнародна діяльність Центральної Ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України. За час, що минув, профспілка співпрацювала і налагоджувала зв'язки з профспілковими організаціями інших країн, зокрема, шляхом участі в роботі міжнародних профспілкових організацій і об'єднань. Вона є членом Міжнародної конфедерації професійних спілок працівників нафтової, газової промисловості і будівництва нафтогазового комплексу, Міжнародної організації профспілок працівників хімічної, гірничодобувної промисловості, енергетики та різноробочих (ІСЕМ).
Крім того, профспілка підтримує прямі зв'язки з окремих питань із профспілками Росії, Республіки Білорусь, Греції, Сербії, Чорногорії, Італії.
На сьогоднішній день налагоджені тісні зв’язки з нашими колегами з ICЕM, Азербайджану, Білорусії, Росії, Казахстану, Сербії і Чорногорії та іншими. Відбулись зустрічі та засідання:
2002 рік. Кельн. Німеччина ICЕM – організація соціального захисту найманих працівників.
2003 рік. Москва ICЕM – засідання регіонального відділення – визначення стратегічних напрямків роботи регіональних відділень.
2003 рік. Новий – Сад. Сербія і Чорногорія – реформи в нафтовій промисловості Сербії.
2003 рік. Київ ICЕM семінар – приватизація – шляхи організації профспілок.
2004 рік. Баку ICЕM ІІI – конференція регіонального відділення.
2004 рік. Брюссель ICЕM – конференція робота по контракту.
2004 рік. Київ – конференція “Модернізація профспілок”.
2005 рік. Київ – зустріч з профспілковим лідером профспілок Контра (Польша).
2005 рік. Алушта – зустріч з профактивом нафтогазової промисловості Сербії – пролонгація протоколу про співдружність.
2005 рік. Туреччина – участь в роботі міжнародної конфедерації МГНГСП.
2005 рік. Алма-Ата. Казахстан. – міжнародна конференція “85 – років профспілкам Казахстану”, “Профспілки в умовах функціонування транснаціональних компаній”.
Зокрема, підписаний в 1995 році та пролонгований в 2005 році протокол про співдружність з спорідненими профспілками Сербії і Чорногорії, сприяв активізації міжнародного обміну між нашими країнами.
У 2002 році на Самборському фестивалі приймав участь художній колектив “Горицвіт” Долинського НГВУ у складі 50 осіб, які виступали в містах Сербії.
2004 році спортивні команди нашої галузі відвідали Білорусь, де приймали участь в матчевій зустрічі Білорусь – Україна.
2005 рік. Самодіяльний народний хор Полтавського тампонажного управління приймав участь у фольклорному фестивалі, виступаючи в містах і селах братньої країни.
Багато з учасників, зокрема солісти хору Наталка Дубовик, Оксана Паранько, Микола Бабак, Дмитро Соколов, Олександр Близнюк та інші стали лауреатами цього фестивалю і отримали нагороди з рук посла України в Сербії і Чорногорії – Мельниченко Р.М. Вони достойно представляли нашу галузь, несучи українську культуру до народів братньої країни.
На наше запрошення самодіяльні колективи з Сербії і Чорногорії відвідали Україну, де дали концерти нашим працівникам в Долині, Бориславі, Надвірній.
У 2005 році на запрошення профспілок Сербії більше 30 спортсменів нашої галузі з ВАТ “Укрнафта”, ДК “Укртрансгаз”, ДК “Укргазвидобування” мали можливість відпочити і позмагатись в Чорногорії, приймаючи участь в Спартакіаді нафтової галузі Сербії.
У 2006 році представники Укрнафтогазпрофспілки приймали участь в засіданні Ради регіональної організації ІСЕМ у Трінідад і Тобаго.
У 2007 році участь у роботі IV Міжнародного конгресу ІСЕМ в м. Бангкок, Тайланд.
У 2008 році відбулась зустріч з профактивом ОПО ВАТ «Сургутнафтогаз», Росія в рамках семінару «Захист соціально-економічних інтересів найманих працівників нафтогазової промисловості», що проходив в м. Києві, футбольний турнір у Варшаві, Польща (ДК «Укртрансгаз»).
У 2009 році Укрнафтогазпрофспілка прийняла участь в засіданні Ради Міжнародної конфедерації Нафтогазбудпрофспілок, яке проходило в м. Москва, Росія.
У 2011 році в Сербії м. Нови Сад ЄПО «НИС-НАФТАГАС» проводила Міжнародний круглий стіл. Учасники: Профспілка працівників нафтової і газової промисловості України; Профспілка нафтової і газової промисловості Білорусі; Профспілка MOL (Угорщина); Профспілка «Газпромнафта» Омського НПЗ (Росія); Профспілка INA (Хорватія); Профспілка JSO HIC; Профспілковий комітет енергетики і нафтохімії (Сербія); Профспілка JSO «NIS Нафтагас». В ході обговорення важливості колективних переговорів і важливість укладення колективних договорів між профспілками і роботодавцями, особлива увага приділяється взаємному обміну інформацією про роботу споріднених профспілок, а також необхідні перспективи для співпраці в галузі взаємної підтримки. Як результат роботи був підписаний Протокол про співпрацю між Укрнафтогазпрофспілкою і ЄПО «НИС-НАФТАГАС».
У 2011 році в Туреччині Міжнародна конфедерація професійних спілок працівників нафтової, газової промисловості та будівництва нафтогазового комплексу провела семінар на тему «Приоритетні напрямки діяльності Нафтогазбудпрофспілок в сучасних умовах».У 2011 році в м. Кладово, Сербія відбулися Традиційні спортивні ігри для працівників ЄПО «НИС-НАФТАГАС», в яких мали змогу прийняти участь переможці ІХ літньої Спартакіади працівників нафтової і газової промисловості України з футболу – ПАТ «Укрнафта», і волейболу – ДК «Укртрансгаз». В Традиційних спортивних іграх приймали участь 350 спортсменів-працівників різних підрозділів «НИС-НАФТАГАС».
У 2011 році в Аргентині м. Буенос Айрес пройшов П’ятий всесвітній конгрес ІСЕМ в роботі якого приймали участь профспілкові діячі з 78 країн світу, це понад 800 делегатів серед яких були і представники Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України. Після представлення звітів про роботу ІСЕМ в період з 2007 по 2010 року було вирішено створити спільну Глобальну федерацію профспілок між ІСЕМ, МФМ та ITGLWF в яку увійдуть такі галузі: аерокосмічна; автомобільна; металургія; хімічна, фармацевтична і біо-технологічна; енергетична; промислові екологічні служби; інформаційні технології і електротехнічна; машинобудівництво; гірничодобувна; целюлозно-паперова; гумова та ряд інших галузей. Перший конгрес Глобальної федерації профспілок вирішено провести в червні 2012 року в столиці Данії м. Копенгаген на якому буде прийнятий Статут, проект якого був представлений делегатам Конгресу, і керівні органи. До проведення конгресу ГФП було вирішено затвердити генерального секретаря, віце-президента, президента, представників від регіонів в складі Виконкому і внутрішніх аудиторів ІСЕМ терміном на один рік.
У 2012 році в Баку пройшло засідання Ради Міжнародної Конфедерації профспілок працівників нафтової, газової промисловості і будівництва нафтогазового комплексу під гаслом «Міжнародна Конфедерація профспілок працівників нафтової, газової промисловості і будівництва нафтогазового комплексу 20 років на шляху розвитку профспілкового руху». В роботі засідання прийняли участь представники профспілкових організацій Російської Федерації, Азербайджану, Казахстану, Республіки Молдова, Білорусії і України.
У 2012 році в Китаї проводився семінар на тему «Захист соціально-трудових прав та законних інтересів працюючих». На протязі роботи семінару відбувались зустрічі з представниками профспілкових організацій і трудових колективів. Учасники семінару були ознайомлені з законодавчою базою функціонування профспілок в КНР, соціальними гарантіями найманих працівників в Китаї і соціальними гарантіями на підприємствах з іноземними власниками.
У 2012 році в Туреччині відбувся семінар на тему «Профспілки та модернізація сучасного світу. Форми і методи вдосконалення діяльності профспілкових організацій нафтової і газової промисловості на сучасному етапі розвитку суспільства». Організатор семінару Міжнародна конфедерація професійних спілок працівників нафтової, газової промисловості і будівництва нафтогазового комплексу країн СНД. На семінарі були обговорені такі питання:  «Загальна Конфедерація Профспілок - 20 років по шляху розвитку профспілкового руху»; «Соціальні проблеми сучасного світу. Завдання професійних спілок»; «Міжнародні норми соціального забезпечення трудящих. Форми і методи роботи профспілок щодо їх застосування в сучасних умовах суспільного розвитку»; «Особливості розвитку трудових відносин в умовах модернізації суспільства. Нові реалії та перспективи»; «Інтеграційні процеси в Співдружності Незалежних Держав в сучасних умовах світового суспільного розвитку. Економічні проблеми і завдання профспілок».
У 2012 році в Білорусі пройшли міжнародні змагання з міні-футболу і волейболу між командами нафтогазових галузей Сербії, Білорусі та України. В цих змаганнях приймали участь збірні команди переможці ІХ літньої Спартакіади працівників нафтової і газової промисловості України з волейболу – ДК «Укртрансгаз» і міні-футболу ПАТ «Укрнафта». Слід відзначити, що наші команди посіли перші місця.
У 2012 році в Ризі (Литва) відбулась Зустрічь північно-східного європейського округу EPSU на зустрічі були заслухані звіти країн з таких напрямків роботи: права профспілок, соціальний діалог, колективно-договірний процес, заробітна плата та ін. Окрім звітів учасники зустрічі заслухали виступи Генерального секретаря EPSU Яна Гаудріана на такі теми: «Діяльність уставних органів EPSU»; «про підсумки угоди про співробітництво  EPSU і PSI»; «про компанію глобальних профспілок щодо якісного загального обслуговування й участі в ній членських організацій Округу»; «основні політичні події ЄС»; та ін.
У 2012 році в Копенгагені (Данія) відбувся Позачерговий Конгрес ІСЕМ та установчий Конгрес Глобальної профспілки IndustriALL. Головною метою конгресів було створення Глобальної профспілки IndustriALL Global Union в склад якої увійшли три великі міжнародні організації: Міжнародна організація металургів (МОМ), Міжнародна федерація профспілок працівників хімічної і гірничодобувної промисловості, енергетики та інших галузей (ICEM) та Міжнародна федерація працівників текстильної, швейної та шкіряної промисловості (ITGLWF).У 2013 році в м. Києві відбулась Зустріч Північно-східного європейського округу УФПОО (EPSU).У 2013 році в м. Гложан (Сербія) відбулась Міжнародна конференція голів нафтової галузі (JSO «НИС-НАФТАГАС»).
У 2013 році в Анталії (Туреччина) відбувся семінар на тему «Сучасні форми та методи освітнього процесу – найважливіший інструмент орієнтації профспілок на подальший розвиток пріоритетних задач, посилення профспілкового. Творчого та інноваційного потенціалу профспілкових кадрів» (Міжнародна Конфедерація профспілок працівників нафтової, газової промисловості та будівництва нафтогазового комплексу країн СНД).
У 2013 році в м. Києві відбулось засідання Міжнародної Конфедерації профспілок працівників нафтової, газової промисловості та будівництва нафтогазового комплексу країн СНД.
У 2013 році в м. Києві відбулась Субрегіональна зустріч членських організацій Глобального союзу industri ALL.
У 2014 році в Тулузі (Франція) відбувся IX конгрес Європейської федерації профспілок громадського обслуговування.
У 2014 році в Єревані (Вірменія) відбулась зустріч Північно-східного Європейського округу EPSU.
У 2015 році відбулась Окружна зустріч Північно-східного європейського округу ЕФПОО, Вільнюс (Литва).
У 2015 році пройшов VI з’їзд Білоруської профспілки працівників нафтової і газової промисловості.
У 2015 році  відбулась Конференція ЕФПОО «Виклики для профспілок в умовах політики жорсткої економії: відповідь профспілок», Київ (Україна).