19 лютого під гаслом СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ: ГІДНА ПРАЦЯ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ у рамках відзначення Дня соціальної справедливості за ініціативи ФПУ, Мінсоцполітики та Регіонального Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та Білорусії 19 лютого у Будинку профспілок відбулась міжнародна конференція.
У заході взяли участь Голова ФПУ Юрій Кулик, лідери галузевих та регіональних профспілок України, в тому числі голова Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Володимир Дмиртишин, Міністр соціальної політки України Наталія Королевська, народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко, Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця, заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, керівник Регіонального Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії Урсула Кох-Лаугвитц, в.о. Постійного Представника ПРООН в Україні Олена Панова та ін.
Юрій Кулик, говорячи про важливу роль у вирішенні проблем соціальної справедливості соціального діалогу, підкреслив: «Соціальний діалог між Урядом, профспілками та роботодавцями піднявся на новий щабель. Про це свідчать наші постійні зустрічі та консультації. Відновилась робота Національної тристоронньої соціально-економічної ради. У нас склались такі ділові стосунки, які нас повністю влаштовують. Треба сказати відверто, не по всім позиціям ми домовляємось, зокрема, з окремих пунктів Генеральної угоди, але суто в організаційному плані це питання вже відпрацьоване».
«Одне з найважливіших питань сьогодні – це питання соціальної справедливості, - наголосила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська. – Вважаю, що соціальна справедливість – це гідна праця, соціальний захист, впевненість у завтрашньому дні та гідна оплата праці. Саме оплата праці залишається в країні дуже болючою проблемою».
Наталія Королевська повідомила, що Міністерство соціальної політики має намір зрівняти мінімальну заробітну плату і рівень прожиткового мінімуму до кінця 2014 року. У той же час вона відзначила, що зробити це буде складно, але певні кроки до цього Мінсоцполітики робить вже зараз і при цьому сподівається на допомогу і розуміння в цьому процесі Федерації роботодавців.
Міністр також повідомила, що вже підготовлено проект постанови про збереження прийнятної різниці між мінімальною зарплатою і першою тарифною ставкою. «Ми підготували проект постанови, щоб зберегти дельту між мінімальною заробітною платою і першим тарифним розрядом на рівні такому, який ми досягли на грудень 2012 року, - підкреслила вона.
Про необхідність об’єднувати зусилля влади, профспілок та бізнесу для вирішення питань забезпечення соціальної справедливості у всіх сферах соціально-економічного розвитку країни говорили у своїх виступах заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко, Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця, заступники Голови ФПУ Григорій Осовий, Сергій Кондрюк.
Голова Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Володимир Дмитришин звертаючись до заступника Голови Федерації роботодавців України Олексія Мірошниченка підняв питання підвищення рівня соціальної справедливості у відносинах між соціальними партнерами на всіх рівнях. – Вважаю за доцільне розглянути перспективи спрямування коштів підприємств, які отримують надприбутки, на модернізацію виробництва та впровадження енергозберігаючих технологій. «Вивільнені кошти внаслідок цього можливо було б спрямовувати на підвищення соціального захисту, заробітної плати працівників, покращення безпеки та умов праці», - зазначив Володимир Іванович. Після невеликого діалогу Олексій Мірошниченко, підтримавши позицію Профспілки, зазначив, що будь яка модернізація призведе до скорочення чисельності працюючих.
«Не може йти мови про соціальну справедливість коли ми вимушені продовжувати «працювати лопатами» не підвищуючи рівень соціального забезпечення людини праці»
Під час дискусій учасники конференції дійшли висновку, що в Україні ще дуже багато несправедливості, яка гальмує розвиток держави, породжує невдоволення громадян та численні конфлікти. Серед головних секторів соціальних несправедливостей учасниками конференції виділено: штучно занижений рівень державних соціальних стандартів та гарантій – прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, пенсій, державних соціальних допомог, невиконання вимог Закону України «Про прожитковий мінімум», низький рівень оплати праці, ручне управління соціальними виплатами, недосконалу податкову систему.
З метою привернення уваги суспільства до тих проблем в соціально-економічній, трудовій сферах, без вирішення яких неможлива побудова в Україні суспільства соціальної справедливості, учасники конференції звернулись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та інших центральних органів виконавчої влади з конкретними пропозиціями щодо вирішення актуальних проблем, що турбують суспільство.
Голова ФПУ Юрій Кулик, Міністр соціальної політики України Наталія Королевська та заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко підписали Декларацію соціальної справедливості. Під час брифінгу проведеного у рамках міжнародної конференції вони відповіли на чисельні запитання представників ЗМІ.
- Войдите на сайт для отправки комментариев