Skip to main content

Молодіжна політика

 

Для Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України важливим питанням є залучення молоді до профспілкового членства, профспілкової роботи, а також активізація діяльності профспілкових організацій щодо підготовки та поповнення профспілкового активу з числа молоді.
На даний час на підприємствах нафтової і газової промисловості України працює більш як 30 тисяч молоді – членів профспілки, що складає більше 25 відсотки від загальної кількості членів профспілки.
Проблеми питань молоді були і є актуальними не тільки в країнах СНД а й в цілому світі.
Тому, кируючись досвідом роботи з молоддю дружніх профспілок, 28 вересня 2004 року в нашій Профспілці була підписана Постанова № П-14 „Про створення Спілки молоді Укрнафтогазпрофспілки”.
11 листопада 2004 року в с.м.т. Ворзель відбулися установчі збори. На зборах було підписано Положення „Про Спілку молоді нафтової і газової промисловості України” і обрано голову Спілки молоді.
22 лютого 2005 року в с. Лисовичі Львівській області було проведено Перші збори Спілки молоді Укрнафтогазпрофспілки. Метою проведення стала активізація молоді в галузі та зацікавлення в створенні Рад молоді на місцях.
29 травня 2005 р. актив Спілки молоді Укрнафтогазпрофспілки прийняв участь у 13-му Міжнародному добродійному легкоатлетичному „Пробігу під каштанами 2005” по п'ятикілометровому маршруті в Києві. Усі кошти, зібрані в результаті проведення акції, спрямовані на придбання устаткування і медикаментів для Центру Дитячої кардіохірургії АМН України.
Діяльність профспілки в питаннях молодіжної політики зосереджена:
- на створенні при профспілкових комітетах Рад молоді ;
- розробці і затвердженні єдиного Плану дій і розвитку Спілки молоді Укрнафтогазпрофспілки;
- збільшення зацікавленості молоді в роботі, що пов’язана з діяльністю Спілки молоді;
- навчання молоді.
В грудні 2006 року в Києві пройшли збори Вищої Ради Спілки молоді Укрнафтогазпрофспілки, на яких Спілка молоді затвердила Правління Спілки молоді і розробила плани і програми дій Рад молоді ДК „Укргазвидобування”, ВАТ „Укрнафта” і ДК „Укртрансгаз” та визначили шляхи їх реалізації.
На даний час вже створена Рада молоді ВАТ „Укрнафта”, ДК „Укргазвидобування” і ДК „Укртрансгаз”.
В 2006 році представники Спілки молоді Укрнафтогазпрофспілки прийняли участь у II Всеросійському зльоті молодіж­ного профспілкового активу нафтогазбудпрофспілки Російської Федерації, що стало поштовхом до розробки спільних програм зі Спілкою молоді нафтогазбудпрофспілки Російської Федерації.
В 2006 році був проведений Конкурс дитячого малюнку, переможці були нагороджені цінними призами.
В 2007 році актив Спілки молоді пройшов навчання в рамках проекту за програмою ТАСІS «ЗАХІСТ ІНТЕРЕСІВ ПРАЦЮЮЧОЇ МОЛОДІ ЧЕРЕЗ ІНСТРУМЕНТИ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА», яке проходило на протязі року. По закінченню навчання були отримані свідоцтва.
В жовтні 2007 року представники Спілки молоді приймали участь в міжнародному зльоті працюючої молоді, що проходив в Білорусі.
З кінця 2007 року Рада молоді ДК «Укртрансгаз» активно долучилися до роботи Спілки молоді. За цей час були створені Ради молоді майже в усіх структурних підрозділах, були розроблені плани дій, Положення «Про проведення тренінгів для молодіжного складу профспілки», розроблено «Концепцію молодіжної політики ДК «Укртрансгаз»», і під час проведення колдоговірної компанії в 2010 році була введена в колективний договір 2010-2012р.р. стаття про підтримку і розвиток молодіжної політики.
В березні 2008 року Правління спілки молоді затвердило Положення «Про проведення тренінгів».
За 2008 і 2009 р.р. Спілкою молоді проведено вже чотири семінари власних і два спільних з Укрелектропрофспілкою і Атомпрофспілкою України.