21 березня 2013 року в будинку Федерації профспілок України відбулось засідання Центральної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України.
Серед запрошених на засіданні були присутні від Міненерговугілля: Сухомлинов Юрій Олексійович – начальник відділу формування ресурсів вуглеводів балансів газу та метрологічного забезпечення виробництва у нафтогазовому комплексі і Гісем Олена Михайлівна – заступник начальника Управління трудової та соціальної політики, начальник відділу трудової політики; від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»: Чупрун Вадим Прокопович – заступник голови правління, Колбушкін Юрій Петрович – директор Департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків, Мостовенко Тетяна Львівна – начальник Відділу планування фонду оплати праці Департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків, Яроцький Станіслав Володимирович – заступник начальника управління – начальник відділу соціальної політики Департаменту по роботі з персоналом; від ПАТ «Укрнафта»: Нетовкана Ольга Василівна – директор Департаменту по роботі з персоналом; від ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз»: Нєжнова Світлана Володимирівна – начальник Департаменту взаємодії з Центральними органами влади та зовнішніх зв’язків; ПАТ «Укртранснафта»: Алєксєєв Андрій Вікторович – директор по організаційно правовій роботі, Єна Валентина Миколаївна – начальник управління по роботі з персоналом; від ПАТ «Укргазвидобування»: Гардецька Світлана Олександрівна – заступник голови правління; від Федерації профспілок України: Павлюк Олексій Дмитрович – керівник Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання.
Головним питанням засідання було виконання Галузевої угоди та колективних договорів підприємствами, дочірніми компаніями та акціонерними товариствами галузі за 2012 рік.
Першими хто доповідав про виконання Галузевої угоди, були Чупруна В.П. та Сухомлінов Ю.О. Після них виступав голова Угрнафтогазпрофспілки Дмитришин Володимир Іванович. В своїй доповіді він відмітив, що у звітному періоді продовжувалося вдосконалення соціального діалогу. Зміцнення співробітництва Міненерговугілля, Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», керівників-роботодавців та галузевої профспілки сприяло підвищенню їх ролі та відповідальності за формування та реалізацію соціально-економічної політики в інтересах держави та трудівників нафтогазового комплексу. Завдяки цьому 2012 рік, незважаючи на падіння обсягів видобутку, транзиту та транспортування нафти і газу, вагомі структурні перетворення на багатьох стратегічних підприємствах галузі, характеризувався стабільною соціально-економічною обстановкою в трудових колективах.
В першу чергу це пояснюється позитивною динамікою росту рівня заробітної плати та забезпеченням виконання більшої частини зобов’язань за Галузевою угодою і колективними договорами переважною кількістю підприємств нафтогазової промисловості. В цілому по нафтогазовому комплексу рівень середньомісячної зарплати склав 5631,2 грн., що більш ніж в 1,5 рази перевищує аналогічний показник по промисловості України.
В цьому плані профспілкова сторона позитивно оцінює ініціативу Міненерговугілля та НАК «Нафтогаз України» щодо щомісячного, починаючи з серпня 2012 р., 2%-го підвищення тарифних ставок та посадових окладів та висловлює вдячність тим суб’єктам господарювання, які виконали дане розпорядження. Однак, в цілому, бажаного результату досягнути не вдалося, оскільки частина підприємств дану рекомендацію сторін Галузевої угоди не підтримали. А це, в свою чергу, негативно позначилося на виконанні ключового зобов’язання Галузевої угоди – забезпеченні темпів щорічного росту середньої заробітної плати не нижче рівня, гарантованого Генеральною угодою, а саме – 16%.
Негативною тенденцією звітного періоду, вперше за декілька років, стало падіння середньомісячного заробітку працівників ряду провідних підприємств, зокрема через різке падіння обсягів транспортування нафти приблизно на 10% знизилася середня заробітна плата у
ПАТ «Укртранснафта», а філії «Придніпровські магістральні нафтопроводи» та «Південні магістральні нафтопроводи» вимушені були перейти на 32-годинний робочий тиждень.
Одними з ключових рішень засідання Центральної ради профспілки, які знайшли своє відображення в прийнятій постанові, були:
1.
Зініціювати регулярні зустрічі представників Укрнафтогазпрофспілки з керівництвом Міненерговугілля та Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з метою більшої поінформованості підписантів Галузевої угоди щодо ходу її виконання протягом звітного періоду та оперативного розв’язання проблем, які виникають в трудових колективах,
2.
Враховуючи заяву Прем’єр Міністра України М.Я. Азарова про відсутність в Кабінеті Міністрів України інформації про ситуацію у
ПАТ «Укрнафта», здійснювані заходи по вивільненню працівників та падіння обсягів видобутку нафти і газу при нагальній потребі держави у збільшенні власного нафтогазовидобутку, направити до Кабінету Міністрів України звернення Центральної ради профспілки щодо необхідності негайного вирішення ситуації в ПАТ «Укрнафта», в першу чергу – нарощування буріння.
Просити постійного представника ФПУ при Кабінеті Міністрів України Г.В.Осового передати зазначене звернення особисто Прем’єр-міністру України М.Я.Азарову.
3.
Керівникам усіх підприємств, які знаходяться у сфері впливу сторін Галузевої угоди:
×
посилити відповідальність керівників структурних підрозділів за повне та неухильне дотримання норм Галузевої угоди та колективних договорів, а також прав профспілки по контролю за їх виконанням;
×
за результатами підведення зазначеної роботи за 2012 рік на конференціях трудових колективів розробити заходи по виконанню тих зобов’язань, за якими відзначено неповне виконання або порушення;
×
забезпечити достатній рівень фінансування витрат на охорону праці для здійснення комплексних заходів щодо підвищення рівня охорони праці на підприємствах;
×
підвищити якість та результативність комплексних цільових та оперативних перевірок стану охорони праці. Насамперед I-III ступеню оперативного контролю з обов’язковим залученням до перевірок представників профспілки;
×
вдосконалити проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників відповідних категорій.
4. Висловити підтримку діям Федерації профспілок України, направленим на унеможливлення підписання нової Генеральної угоди із зниженням досягнутого рівня соціально-економічного захисту найманих працівників.
Також було вирішено у II півріччі 2013 року провести спеціальне засідання президії Центральної ради профспілки з питань охорони та безпеки праці в галузі з залученням представників Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України», керівників підприємств.
- Войдите на сайт для отправки комментариев