Skip to main content

27 лютого 2013 року відбулось засідання Ради Федерації профспілок України

Першими питаннями засідання Ради були організаційні, зокрема було прийнято постанову про звільнення з посади Голови ФПУ та припинення повноважень Кулика Ю.М. як члена Ради ФПУ.
Рада ФПУ обрала Осового Григорія Васильовича першим заступником Голови Федерації профспілок України з 27 лютого 2014 року та поклала на нього виконання обов’язків Голови Федерації професійних спілок України. Заступником Голови ФПУ було обрано Саєнка В.В.
На засіданні Ради ФПУ було обговорено питання про поточну ситуацію в Україні та першочергові завдання профспілок.
Після ділового, конструктивного обговорення цього питання, члени Ради ухвалили Постанову, у якої зокрема визначено завдання та дії ФПУ та її членських організацій в сучасних умовах та заяву Ради ФПУ «Будуємо Україну разом».


Рада доручила Президії ФПУ до наступного засідання Ради ФПУ розробити стратегію діяльності ФПУ в сучасних умовах із врахуванням пропозицій членів Ради.
Рада доручила Президії ФПУ у найкоротший термін встановити ділові робочі зв’язки з новосформованим Урядом і забезпечити узгодження прийняття рішень з питань стабілізації роботи підприємств та соціально-трудової сфери на засадах, визначених чинною Генеральною угодою.
Члени Ради підтримали ініціативу профспілкових організацій щодо перерахування коштів сім’ям загиблих учасників Євромайдану, ухвалили рішення доручити представникам профспілок у фондах загальнообов’язкового соціального страхування невідкладно ініціювати надання членам сімей загиблих і постраждалим учасникам Євромайдану безоплатного лікування та оздоровлення в зручний для них час.
Рада доручила визначити до травня ц.р. зони соціальної несправедливості, ідеологію економічного і соціального розвитку на основі забезпечення конкурентної економіки, гідно оплачуваної праці та високопродуктивних робочих місць, що має стати основою Генеральної угоди на новий термін.
Було також вирішено: у рамках підготовки нової Конституції України Федерація профспілок України внесе пропозиції щодо надання права законодавчої ініціативи та права контролю за діями влади громадськості, у т. ч. профспілкам як найбільш представницьким громадським організаціям.
Важливим питанням, яке потребувало окремого розгляду, стало відновлення повноцінної діяльності ФПУ, яка втратила значні матеріальні ресурси під час пожежі у Будинку спілок. Члени Ради прийняли рішення звернутися до Голови Верховної Ради України, виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова щодо створення за участю ФПУ урядової комісії для об’єктивного розслідування обставин пожежі та руйнування Будинку спілок унаслідок застосування силових дій проти мітингувальників 18–19 лютого ц. р. та надання сприяння для його відновлення.
Члени Ради ФПУ виступили за територіальну цілісність України і засудили будь-які сепаратистські дії.