Skip to main content

Соціальні партнери підбивають підсумки півріччя

24 вересня 2015 року у приміщенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулось розширене засідання президії Центральної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України.

Окрім членів президії участь у засіданні прийняв Голова НАК «Нафтогаз України» - А.В. Коболєв, фахівці Компанії: Лінніх О.В.– в.о. директора департаменту економіки і планування, Лось В. А.– заступник директора Департаменту управління персоналом та соціальної сфери, Мостовенко Т.Л.– начальник Відділу планування фонду оплати праці, Горобинський С.В. – начальник відділу охорони праці та техніки безпеки, Березинець А.М. – заступник начальника відділу охорони праці та техніки безпеки, Яроцький С.В.– начальник відділу соціального забезпечення та адаптації персоналу;  від Міненерговугілля: Гісем О.М. – начальник відділу трудової політики, Власенко О.К. – головний спеціаліст відділу технологічного забезпечення нафтогазового сектора а також представники підприємств галузі, зокрема: Головчук Т.В. (ПАТ «Укрнафта»), Корнєв М.М. (ПАТ «Укртранснафта»), Сороченко Д.М. (ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»), Білецька О.В. (ПАТ«УКРГАЗВИДОБУВАННЯ»), Сухомлинов А.О. (ДП «Укравтогаз») та інші.

Головним питанням порядку денного засідання було «Про хід виконання галузевої угоди та колективних договорів у першому півріччі 2015 року на підприємствах, організаціях та акціонерних товариствах галузі».
Засідання пройшло у форматі круглого столу, де всі учасники змогли висловитись та підняти ряд нагальних питань.

 

Основними акцентами засідання були: підвищення рівня середньої заробітної плати, рівень тарифів, чисельність працівників галузі, безумовне виконання Галузевої угоди зі сторони керівників усіх підприємств галузі, налагодження соціального діалогу тощо.
Зокрема, Голова правління НАК «Нафтогаз України» запевнив учасників засідання, що Компанії у 2016 році вдасться вийти на прибуток, що дасть можливість підвищувати заробітну плату працівникам галузі з подальшим доведенням її рівня до ринкового.
Д.М. Сороченко доповів про те що не дивлячись на падіння у першому півріччі рівня середньої заробітної плати у ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» - підприємству вдасться до кінця року вийти на показник + 8%.
Голова Укрнафтогазпрофспілки гостро піднімав питання щодо збереження трудових колективів галузі, забезпечення професійної переорієнтації вивільнених працівників і безумовно прискорення створення об’єднання роботодавців для ведення соціального діалогу в галузі та забезпечення укладення Галузевої угоди на новий термін.

В ході обговорення нагальних питань функціонування нафтогазової промисловості і зокрема трудівників галузі Копач І.В. та Сульженко Т.О. наголошували на тому, що Галузева угода є Конституцією галузі та ставили питання перед керівником Нафтогазу щодо необхідності забезпечення 100% виконання положень Угоди та колективних договорів. Пан Коболєв пообіцяв підняти питання підвищення заробітної плати та забезпечення виконання положень Галузевої угоди на засіданні Наглядової ради ПАТ «Укрнафта» та вирішення цих питань на всіх підприємствах галузі.
Предметом обговорення та прийнятими рішеннями, що відображені в постанові також були питання щодо підняттях тарифних ставок (посадових окладів) на всіх підприємствах у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, налагодження роботи ДП «Полтавське управління геофізичних робіт» та ліквідації заборгованості за виконані роботи, вчасність перерахування коштів профорганізаціям, питання охорони праці, створення інформаційного центру Профспілки тощо.