Skip to main content

НАКОПИЧУВАЛЬНА ПЕНСІЯ, ЗБІЛЬШЕННЯ ШТРАФІВ З ЄСВ, ПОДВОЄННЯ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ — ПЛАНИ КМУ НА 2021 РІК

Прожитковий мінімум має становити щонайменше 40% середньої зарплати по країні

Постановою КМУ від 12 червня 2020 р. № 471 було затверджено Програму діяльності Кабінету Міністрів України. Серед іншого, Кабінет Міністрів планує запровадити з 2021 року накопичувальну систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та стимулювати розвиток третього рівня пенсійної реформи (системи недержавного пенсійного забезпечення).

Окрім того, програмою передбачається зростання рівня пенсійного забезпечення державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, журналістів, забезпечення прав осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, на належне пенсійне забезпечення.

Також уряд планує посилити відповідальності за ухилення та несплату єдиного соціального внеску, інших обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України та переглянути стимули до сплати ЄСВ.

Кабмін також планує з 2021 року змінити підхід до визначення та застосування прожиткового мінімуму: "підвищення його розміру до реальної величини, починаючи із встановлення з 1 січня 2021 року у розмірі не менше 40 відсотків медіанної [середньої - Бухгалтер.UA] заробітної плати в Україні за попередній рік".

Раніше у ЗМІ цитувалася міністр соціальної політики Марина Лазебна, яка заявила, що на сьогодні реальний розмір прожиткового мінімуму в країні становить 4,2-4,3 тис. грн. Вона також заявила, що з 2021 року в Україні планується паралельний запуск двох накопичувальних пенсійних систем: для всіх потенційних пенсіонерів і громадян, що мають право на пільгову пенсію. Остання буде "накопичувальною системою - але для людей віком до 35 років, які працюють на роботах, що надають право на пільгову пенсію". Накопичувальна пенсійна система має охопити майже 150 тис. працівників, зайнятих на роботах із важкими і шкідливими умовами праці. Роботодавець сплачуватиме внески за такого працівника на його накопичувальний рахунок, а якщо працівник піде з цієї роботи, накопичення за ним залишаються. Міністр також додала, що пільговики зможуть брати участь у двох програмах.

А.М. Івашина
Головний фахівець апарату ЦР Укрнафтогазпрофспілки

 

Джерело: https://ligazakon.net/