Skip to main content

Про законопроект «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі»

 
Починаючи з січня 2021 року Федерація профспілок України спільно з галузевими профспілками опрацьовує урядовий проект Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі».
Укрнафтргазпрофспілка, на основі пропозицій профспілкових організацій та господарських підприємств, також надала свої зауваження та пропозиції стосовно положень, які стосуються умов праці та соціальних гарантій працівників, утому числі підприємств з видобутку, транспортування та переробки нафти і газу.
ФПУ, узагальнивши надані матеріали направила лист (додається) на адресу Мінекономіки щодо категоричного непогодження наданої редакції законопроекту.
Засідання Урядової комісії, організованої Мінекономіки разом з менеджерами Проєкту ЄС – МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», відбулося 02.03.202. У представників профспілкової сторони, які прийняли участь у роботі Урядової комісії, склалося враження, що Урядова сторона не налаштована на конструктивний діалог ні з профспілками, ні з роботодавцями. До речі, більшість зауважень сторони роботодавців вважаємо як такі, що можна підтримати. Вони так як і ми не погоджують законопроєкт у такій редакції.
Профспілкова сторона продовжує наполягати на включені до законопроекту діючих нині норм щодо гарантування державою пільг і компенсацій працюючим у шкідливих і важких умовах, збереження громадського контролю профспілок за додержанням законодавства про охорону праці, а також інституту атестації робочих місць за умовами праці як засобу покращення умов праці.
У разі неврахування цієї позиції Урядом робота буде продовжена з народними депутатами і профільними комітетами Верховної Ради України при підтримці Міжнародної організації праці.
 

Прикрепленный файлРазмер
22.02.2021 лист СПО на Мінекономіки щодо не погодж з-ту (1).pdf182.79 кб
1 (1).doc110 кб
!22.02.2021 Додаток 2 скороч.Таблиця до листа СПО обєднань профспілок.doc1.11 Мб