Skip to main content

31й Конгрес Інтернаціоналу громадського обслуговування (PSI)

14-18 жовтня 2023 року в м.Женева відбувся 31й конгрес Інтернаціоналу громадського обслуговування (PSI). Це глобальна федерація профспілок, що налічує близько 650 членських організацій зі 150 країн світу. Делегація українських профспілок також брала участь в роботі Конгресу. Конгрес ІГО обрав Денні Бертоссу Генеральним секретарем, а Брітту Лежон - Президентом ІГО. Голосування було одноголосним. Денні був заступником Генерального секретаря ІГО, а Брітта є Президентом шведської профспілки ST.
Однією з прийнятих резолюцій на Конгресі ІГО стала РЕЗОЛЮЦІЯ №. 47: СОЛІДАРНІСТЬ З УКРАЇНСЬКИМИ РОБІТНИКАМИ ТА НАРОДОМ.
В цій резолюції:
Конгрес ВИМАГАЄ:
- негайного припинення військових дій Росії в Україні та виведення російських військ з усіх окупованих територій відповідно до міжнародного права та Статуту ООН, що гарантують суверенітет України. Дипломатія повинна досягти цього швидко, а не шляхом ескалації війни;
- негайного звільнення мирних і громадських активістів, профспілкових в'язнів і журналістів у Білорусі та Росії;
- щоб відбудова України мала в центрі трудові та профспілкові цінності та сприяла соціальній справедливості, демократії та інклюзивному суспільству. Після завершення воєнного стану мають бути відновлені всі трудові та профспілкові права. Ми підтримуємо українські профспілки та громадські рухи в їхньому спротиві лібералізації, дерегуляції та приватизації громадських послуг.
ВИСЛОВЛЮЄ:
- Свою солідарність з українським народом і всіма трудящими, які страждають від наслідків російського вторгнення.
ЗАКЛИКАЄ:
- європейські країни продовжувати надавати притулок біженцям, а також допомогу та гуманітарну допомогу людям на місцях.