Skip to main content

БЕЗПЕКА НАФТОГАЗОВИКІВ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

 
Сьогодні, 20 березня 2024 року відбулося засідання Президії ЦР Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України.
Враховуючи, що основне питання порядку денного засідання було присвячено роботі підприємств нафтогазової галузі з гарантування безпечної роботи працівників в умовах підвищеної загрози їх життю в місцях ведення бойових дій, до участі у засіданні запрошено керівників служб охорони праці підприємств галузі.
Так, в обговоренні щодо ситуації з безпекою працівників нафтогазової галузі під час дії воєнного стану взяли участь:
від НАК «Нафтогаз України»: Чернега Р. Т., директор з охорони праці, екологічної та виробничої безпеки Групи Нафтогаз та Перевозник І.О., начальник відділу охорони праці та безпеки дорожнього руху;
від АТ «Укртрансгаз»: Шевченко О.В., начальник відділу охорони праці, технічного нагляду та пожежної безпеки;
від АТ «Укргазвидобування»: Солдатов Є.В., начальник департаменту виробничої безпеки;
від АТ «Укрнафта»: Гайдук О.О., менеджер управління охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху
від ДП «Нафтогазбезпека»: Юрченко Ю. Є., в.о.начальника відділу охорони праці та безпеки дорожнього руху;
від ТОВ «Нафтогаз Тепло»: Поремський О. П., менеджер з охорони праці;
від АТ «Укртранснафта»: Груздев О., начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки.
Члени Президії відзначили, що за 2023 рік на виробництві допущено 23 нещасні випадки, під час яких травмовано 23 працівники, мав місце 1 смертельний випадок і 13 працівників отримали тяжкі травми, із них: отримали травми внаслідок бойових дій 4 працівники; внаслідок падіння під час пересування на території підприємства травмовано 6 працівників; один працівник був смертельно травмований під час виконання основних технологічних процесів (ураження електрострумом). (За 2022 рік на виробництві було допущено 22 випадки, 1 груповий і 2 смертельні випадки).
Учасники засідання також відзначили, що умови воєнного стану потребують посиленої роботи з контролю: з безпечного ведення технологічних процесів, організації безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки, наявності та оснащеності укриттів. Особливої уваги потребує контроль психосоціального стану працюючих.
За підсумками обговорення прийнято консолідоване рішення Президії Укрнафтогазкрофспілки.