Skip to main content

НАФТОГАЗОВИКИ ВІДНОВЛЮЮТЬ ВИКОНАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ЗОБОВЯЗАНЬ ЗА ГАЛУЗЕВОЮ УГОДОЮ ТА КОЛЕКТИВНИМИ ДОГОВОРАМИ

На засіданні Центральної ради Укрнафтогазпрофспілки 21 березня ц.р. розглянуто питання «Про виконання Галузевої угоди і  Колективних договорів на підприємствах, в організаціях і акціонерних товариствах  нафтогазової галузі в 2023 році».
У доповіді підкреслено, що робота підприємств, організацій, акціонерних товариств нафтогазового комплексу України, Групи Нафтогаз в цілому була спрямована на забезпечення стабільного виконання виробничих програм, адаптацію їх діяльності до вимог воєнного стану, збереження виробничого і кадрового потенціалу та виконання зобов’язань за Галузевою угодою та колективними договорами.
Керівники і профспілкові комітети в складних умовах продовжили тісний соціальний діалог, спільними зусиллями знаходили узгоджені варіанти рішень в інтересах економічного і соціального розвитку трудових колективів.
Члени Центральної ради відзначили що в цілому 2023 рік став роком поступового відновлення втрачених з початку війни соціальних гарантій, підтримки життєвого рівня працівників і ветеранів праці, передусім збереження купівельної спроможності заробітних плат, створення безпечних умов праці, соціальної підтримки та відновлення професійної працездатності персоналу, а також поновлення чисельності кваліфікованих працівників на заміщення мобілізованих до Збройних сил України.
Колективи успішно виконували завдання з видобутку, транспортування та переробки нафти і газу, реалізації природного газу споживачам, забезпечення допоміжними послугами основних виробничих процесів. Істотно нарощено обсяги розвідувального та експлуатаційного буріння, вводяться в експлуатацію високопродуктивні свердловини, що дозволяє значно збільшити видобуток нафти і природного газу порівняно з попередніми періодами.
В.о. директора з людського капіталу Групи Нафтогаз, начальник департаменту управління персоналом та соціальної політики НАК «Нафтогаз України» Сергій Луканін у своєму виступі акцентував увагу на збільшенні заробітної плати фахівців робітничих професій випереджаючими темпами в порівнянні з адміністративним персоналом, запровадження програм навчання з метою відновлення кадрового потенціалу підприємств галузі, розробку програми інтеграції ветеранів нафтогазової галузі, запровадження заходів щодо безпечної роботи під час війни тощо.
Центральна рада прийняла рішення, яким поставила завдання перед профспілковими організаціями щодо повного відновлення соціальних гарантії, встановлені Галузевою угодою і Колективними договорами, які були тимчасово обмежені з початку російської збройної агресії, в т. ч. своєчасне проведення з 2024 року індексації заробітних плат працівників відповідно до законодавства, відрахування профспілкам на проведення культурно-масово, фізкультурної роботи та соціального захисту у розмірі не менше 0,5 % фонду оплати праці, а також внесення доповнень до Колективних договорів щодо встановлення щомісячних надбавок працюючим за роботу з особливими умовами праці під час воєнного стану на територіях можливих та активних бойових дій.