Skip to main content

Історія Укрнафтогазпрофспілки

Професійна спілка працівників нафтової і газової промисловості України утворена в червні 1977 року на базі профспілки працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

 

І організаційна конференція, на якій було створено Український республіканський комітет профспілки працівників нафтової і газової промисловості, відбулася у Києві 21 червня 1977 року. Головою Республіканського комітету профспілки було обрано Василя Павловича Кицуна який очолював профспілку до 1983 року.

 

На ІІ і ІІІ виборній конференції, в 1983 і 1987 році, Головою республіканського комітету профспілки працівників нафтової і газової промисловості обирався Василь Тимофійович Градюк який обіймав цю посаду до 1990 року.

 

IV Українська республіканська конференція профспілки працівників нафтової і газової промисловості (1990р.) прийняла Декларацію "Про вільну, незалежну профспілку працівників нафтової і газової промисловості України”, затвердила Статут профспілки. Головою профспілки було обрано Олександра Григоровича Попела.

 

І з'їзд профспілки працівників нафтової і газової промисловості України відбувся 5 грудня 1995 року. Він прийняв Статут і Програму діяльності та обрав керівні органи профспілки.

 

На ІІ з'їзді профспілки (грудень 2000 року) Головою профспілки працівників нафтогазпрому України втретє було обрано О.Г.Попела. З’їзд обрав Центральну Раду профспілки, прийняв Програму пріоритетних напрямів діяльності профспілки на 2001-2005 роки, вніс ряд принципових змін і доповнень до Статуту профспілки.

 

На ІІІ з’їзді (2005р.) було підведено підсумки роботи профспілки за період незалежності України, визначено нову стратегію діяльності профспілки за нових ринкових умов. Головою профспілки був вкотре обраний Попел О.Г.

 

В липні 2009 року на пленумі Центральної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України відбулися зміни керівника профспілки, головою Укрнафтогазпрофспілки був обраний Дмитришин Володимир Іванович.

09 грудня 2010 року на IV З’їзді  Головою Укрнафтогазпрофспілки було обрано Дмитришина Володимира Івановича строком на 5 років, заступником Голови було обрано Попович Ольгу Іванівну

09 грудня 2015 року на V З’їзді  Головою Укрнафтогазпрофспілки було вчергове обрано Дмитришина Володимира Івановича, заступниками Голови було обрано Українця Сергія Яковича та Попович Ольгу Іванівну.

На сьогоднішній день Укрнафтогазпрофспілка об'єднує 5 територіальних профорганізацій (Полтавську, Львівську, Івано-Франківську обласні Ради, Харківський обласний комітет, Київська міська профспілкова організація) і 5 міжрегіональних профорганізацій (об'єднані профспілкові організації АТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта», АТ «Укртранснафта», Рада Голів профкомів АТ «Укртрансгаз» ДП "УКРАВТОГАЗ").

Загалом профспілка налічує 142 первинні профорганізації, на обліку в яких перебуває понад 90 тисячі спілчан.

Центральна рада профспілки працівників нафтової і газової промисловості України проводить цілеспрямовану роботу щодо забезпечення соціальних пільг і гарантій працівникам галузі, забезпечення їхніх прав на належні умови і оплату праці, дотримання встановлених термінів її виплати, створення безпечних і нешкідливих умов праці, забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту, підвищення ролі профспілкових організацій у житті трудових колективі тощо.

Усі ці питання обумовлені в Галузевій угоді і колективних договорах як головному механізмі сприяння регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів найманих працівників, власників та уповноважених ними органів.

Однією з основних сфер діяльності керівництва Укрнафтогазпрофспілки є охорона праці від техногенного впливу, шкідливих і небезпечних виробничих факторів, у яких працюють буровики, нафто- і газовидобувники, газопереробники, працівники нафто- і газотранспортних систем, а також будівники і ремонтники нафтогазпромислових об'єктів.

Розв'язанню численних внутрішніх завдань і проблем профспілкового життя галузі підпорядкована й міжнародна діяльність Центральної Ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України. За час, що минув після 1990 року, профспілка співпрацювала і налагоджувала зв'язки з профспілкові організаціями інших країн, зокрема, шляхом участі в роботі міжнародних профспілкових конференціях і конгресах. Спілка є членом Міжнародної конфедерації професійних спілок працівників нафтової, газової промисловості і будівництва нафтогазового комплексу країн СНД.

 

Крім того, профспілка підтримує прямі зв'язки з окремих питань із профспілками Росії, Республіки Білорусь, Греції, Сербії, Чорногорії, Італії. Відбувається обмін делегаціями, досвідом роботи, визначаються спільні дії.

 

Центральною радою профспілки працівників нафтової і газової промисловості України за останні роки зроблені вагомі кроки у налагодженні спортивно-масової і культурно-масової роботи в трудових колективах галузі. Підприємства галузі мають у своєму розпорядженні заклади культури, стадіони, басейни, спортивні зали і майданчики, що забезпечує добрі умови для занять фізкультурою, спортом та сприяє розвитку самодіяльного мистецтва і народної творчості у виробничих колективах, відродження народних традицій і обрядів, виявлення і розкриття талановитих виконавців та колективів.

Щорічно у трудових колективах галузі та кожні два роки на галузевому рівні проводяться спартакіади та огляди художньої самодіяльності.

 

Для заохочення профспілкового активу та на відзначення знаменних дат у житті підприємств, установ і організацій галузі профспілка нафтової і газової промисловості України має "Почесну відзнаку", "Почесну грамоту" та "Подяку".