Skip to main content

Полтавська обласна Рада - Історія

Дата створення - 12 травня 1977 р. Налічує 11 профкомів, 11,2 тисяч членів профспілки.

Сьогодні організації доводиться працювати в непростих умовах, часто діяти нестандартно, у незвичних обставинах, шукати нові шляхи та підходи до вирішення життєво важливих питань. Основним завданням профспілки на сучасному етапі є соціальний захист спілчан, забезпечення їх роботою, гідною зарплатою (а вона в промисловості області найвища), якої б вистачило не тільки на відновлення робочої сили, а й на утримання сім'ї, оздоровлення та лікування. Облрадою ведуться конструктивні діалоги з господарськими органами всіх рівнів і державними структурами. Вона відіграє вагому роль у справі захисту прав трудівників нафтової й газової промисловості, бере активну участь у розробці та укладанні Галузевої, регіональної угод, колективних договорів. У результаті вирішується багато питань щодо заробітної плати, умов та охорони праці, забезпечення зайнятості, гарантій соціального захисту членів профспілки. Тільки завдяки жорсткій позиції профспілки при укладанні Галузевої угоди на 2003-2004 рр. тарифні ставки та посадові оклади працівників основного виробництва в 2003 р. підвищилися майже на 55%. А з 2004 р. заробітна плата працівникам підвищувалася на 15-25%. Через Галузеву угоду та колективні договори успішно здійснюється й соціальний захист непрацюючих пенсіонерів - членів профспілки, котрих у нас 2707 осіб. Не все й не завжди, на жаль, вдається зробити повністю. Але, аналізуючи пройдений шлях, можна стверджувати, що профспілка вміє працювати, принципово, чітко й завзято відстоювати права трудящих, з повагою ставитися до людини праці, її потреб і сподівань. І є надія, що спільними зусиллями вдасться перебороти всі труднощі сьогодення, і надалі гідно відстоювати права працівників галузі. Ми з великою повагою згадуємо добрим словом усіх наших активістів, керівників профспілкових організацій, які працювали добросовісно та самовіддано. Багато їх, на превеликий жаль, пішло з життя. Та ми завжди будемо пам'ятати тих, хто сприяв зміцненню авторитету профспілкового руху.

Генератором ідей із соціального захисту трудящих є Президія обласної ради профспілки. Різних за характером, віком і звичками, в роботі нас завжди об'єднують спільні інтереси, які забезпечують діловитість і професіоналізм, цілеспрямованість і принциповість обласного «штабу» профспілки нафтогазовидобувників.

До Президії обласної ради профспілки обрані: Зосіменко Іван Михайлович - голова обласної організації профспілки працівників нафтової й газової промисловості; Івашина Микола Дмитрович - голова профкому нафтогазовидобувного управління «Полтаванафтогаз»; Ібрагімов Дмитро Владиславович - голова профкому філії «Придніпровські магістральні нафтопроводи»; Приходько Олексій Кузьмич - голова профкому будівельно-монтажної фірми «Укргазпромбуд»; Рогачевська Ольга Петрівна - голова профкому тампонажного управління ВАТ «Укрнафта».